Pasaules informātikas olimpiādes zelta ieguvējs studēs ASV
Foto: LETA

28.pasaules informātikas olimpiādes zelta medaļas ieguvējs Aleksejs Popovs sāks studijas Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā (MIT), tomēr uz mūžu palikt ASV negribētu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā atklāja Popovs, kurš šogad absolvējis Rīgas Valsts 1. ģimnāziju, viņš MIT studēs matemātiku, ar kuru saistītā kriptogrāfija, kas pētī datu šifrēšanu, elektroniskus parakstus un citas ar datu drošību saistītās lietas, ir viena no lielākajām viņa interesēm.

Runājot par darbu, Popovs sacīja ka, lai arī nebija plānojis strādāt, šajā mācību gadā brīvajā laikā darbojies nelielā tehnoloģiju "start-up" uzņēmumā par programmētāju. "Īsti nebiju plānojis strādāt, bet mani aicināja labs paziņa, darbs bija ļoti interesants, un varēju pats veidot savu grafiku," sacīja Popovs. "Amerikā kādā uzņēmumā strādāt nevarēšu, jo to aizliedz ASV studenta vīzas noteikumi."

"Drīkstu strādāt vienīgi universitātes teritorijā, tāpēc mēģināšu atrast iespējas nodarboties ar pētniecību un par to saņemt algu, jo MIT tādas iespējas ir pat pirmā kursa studentiem," turpināja Popovs.

Taujāts, vai kādreiz varētu atgriezties Latvijā, Popovs atbildēja apstiprinoši. "Visticamāk, agrāk vai vēlāk atgriezīšos. Vismaz tagad man noteikti ir sajūta, ka negribētu mūžīgi palikt Amerikā," pauda Popovs. "Nezinu, kad ir labākais brīdis, lai atgrieztos, un ir tāda sajūta, ka tas varētu būt pēc doktora grāda iegūšanas, bet kopumā ir grūti ieskatīties tik tālā nākotnē, pašlaik vairāk domāju, kā pavadīšu turpmākos četrus gadus."

10. klasē Popovs izveidoja "e-klases" paplašinājumu "Skaistā klase", kas ļāva apiet portāla reklāmas un rakstus, atverot baltu lapu ar reģistrācijas logu. Pret to vērsās elektroniskās skolēnu dienasgrāmatas "e-klase" izstrādātājs DEAC, kura pārstāvji, lai panāktu "Skaistās klases" darbības pārtraukšanu, pat bija ieradušies skolēna dzīvesvietā. Par to DEAC tika sodīts ar 1400 eiro lielu naudas sodu.

Kā ziņots, Krievijas pilsētā Kazaņā noslēdzās 28. pasaules informātikas olimpiāde, kurā Latvijas skolēni izcīnīja vienu zelta un vienu bronzas medaļu.

Zelta medaļu izcīnīja Popovs, bet bronzu ieguva cits 1. ģimnāzijas pārstāvis - 11. klases skolnieks Ingus Jānis Pretkalniņš.

Popovs Latviju lielākajā jauno programmētāju forumā pārstāvēja jau sesto gadu - iepriekšējās olimpiādēs viņš izcīnījis vienu sudraba un trīs bronzas medaļas. Savukārt Pretkalniņš šāda mēroga sacensībās piedalījās trešo reizi.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form