Foto: Juris Zariņš
Foto: DELFI

Garkalnes novada domes deputāts Gunārs Bērtulsons (V) piesavinājies pašvaldības uzņēmuma nocirstos kokus, aizbildinoties ar labdarību, svētdien ziņo LTV raidījums "de facto".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nedēļas sākumā "Garkalnes Komunālservisa" darbinieki attīrīja notekūdeņu grāvi Bukultos. Izcirta krūmus un bērzus un kokus pēc tam sazāģēja gabalos. Uzņēmuma vadītājs Harijs Lieljuris stāstīja, ka šādos gadījumos zarus sadedzina turpat uz vietas, bet malku vēlāk pārstrādājot skaidās. Taču šī reize bija citādāka.

"de facto" demonstrētajā video bija redzams, ka vakarpusē pie darbiniekiem ar savu personīgo auto piebrauca deputāts Bērtulsons. Viņš kopā ar ,,Garkalnes Komunālservisa" strādniekiem sakrāmēja sazāģētos bluķus savā piekabē un aizveda tos uz mājām. Tur jau piekabi iztukšot palīdzēja meita.

Sastapts domē Bērtulsons sākumā nespēja atbildēt uz "de facto" jautājumu, kāda ir viņa saistība ar Bukultos nocirstajiem kokiem. ,,Kāda saistība ar izcērtamajiem kokiem? Nu, es vienkārši, kā, lai pasaka, es nemāku pateikt, kāda saistība ir. Vienkārši mēs tīram grāvjus," sacīja deputāts.

Bērtulsons noliedz, ka bērzus būtu ņēmis sev. "Es sev neņemu. Es vienkārši pie sava īpašuma nolieku, lai nenozog." Viņš arī aizbildinājās, ka ar malku neapsildīs paša māju, bet gan bluķīšus paņēmis, lai vēlāk tos izvadātu trūcīgajiem Garkalnes iedzīvotājiem. Patiešām, aprīlī pašvaldība bija sagādājusi malku vientuļajiem pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Par to pat politiķi palepojās "Garkalnes TV", norāda raidījums.

Taču šoreiz neviens nezināja par Bērtulsona piesaukto labdarību. Arī "Garkalnes Komunālservisa" vadītājs Harijs Lieljuris LTV nespēja izskaidrot, kā malka nonākusi Bērtulsona mājās. ,,To es nemāku pateikt! Neesmu bijis, nezinu." Savukārt Sociālajā dienestā norādīja, ka saraksts esot garš ar tiem Garkalnes iedzīvotāju uzvārdiem, kuriem malka nepieciešama. Diemžēl iespēju viņiem to sagādāt neesot. ,,Ja būs vētras, ja koki lūzīs, tad būs," norāda Garkalnes novada domes Sociālā dienesta vadītāja Silvija Putnika. Viņa raidījumam piebilda, ka šobrīd malkas izvadāšana trūcīgajiem netiek plānota.

Bērtulsons īpašu uzmanību izpelnījās arī pirms četriem gadiem. Apmēram gadu pēc tam, kad Bērtulsons bija ievēlēts domē, speciālā publikācijā pašvaldības avīzē jauno politiķi aicināja nomaksāt parādu, toreiz - vairāk nekā divu tūkstošu latu apmērā. Bērtulsons vairākus gadus bija izvairījies no zemes un nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas, atgādina raidījums.

Tajā pašā laikā neatļauta malkas sagādāšana pašu vajadzība Garkalnes politiķu vidū nav nekas jauns. Pirms vairākiem gadiem līdzīgā situācijā tika pieķerts toreiz vēl deputāts, šobrīd mērs Mārtiņš Bauze Krastiņš (ZZS). Viņš kopā ar kaimiņu Rīgas pašvaldībai piederošajā mežā bija nozāģējuši priedi, atgādina "de facto".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

LTV
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form