Pašvaldības varēs aizliegt iedzīvotājiem atrasties uz upju un ezeru ledus
Foto: Sand2009

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas dod pašvaldībām tiesības noteikt aizliegumu cilvēkiem atrasties uz to teritorijā esošo ūdenstilpju ledus, portālam "Delfi" pavēstīja Saeimas Preses dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iekšlietu ministrijas (IeM) rosinātie pašvaldību likuma grozījumi paredz, ka pašvaldībai ir tiesības noteikt aizliegumu atrasties uz tās administratīvajā teritorijā esošās iekšzemes publiskās ūdenstilpes ledus un tās administratīvajai teritorijai pieguļošās jūras piekrastes ūdenstilpes ledus vietās, kur var tikt apdraudēta personas dzīvība un veselība.

Izvērtējot iespējamo personas un dzīvības apdraudējumu, pašvaldībai jāņem vērā cilvēku pulcēšanās intensitāte, laika apstākļi, meteoroloģiskās prognozes un iespējamība, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta.

Par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs iepriekš gan vērsa uzmanību uz to, ka ir jāizvērtē, vai šis likums ir īstais, kurā pašvaldībām noteikt tik specifiskas tiesības, kā aizliegumu atrasties uz ledus.

"Pēc juristu domām, piemērotāk būtu grozīt Zemes pārvaldības likumu. Jāvērtē arī, vai nepieciešams uzlabot iesniegto redakciju, jo, piemēram, nav paredzēts, kura pašvaldības institūcija būs tiesīga noteikt aizliegumu," viņš minēja.

Patlaban jau dažas pašvaldības pēc savas iniciatīvas ar saistošajiem noteikumiem par sabiedrisko kārtību ir noteikušas aizliegumu atrasties uz ledus, piemēram, Rīgā un Jūrmalā. Tomēr lielākā daļa pašvaldību šādas tiesības neizmanto, jo dažādu subjektīvu iemeslu dēļ esot apgrūtināta šādu noteikumu saskaņošana Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), informēja Saeimā.

IeM grozījumus rosinājusi, ņemot vērā katru ziemas sezonu aktuālo jautājumu par zemledus makšķernieku atrašanos uz ledus laikā, kad tas ir īpaši bīstami. Šie cilvēki apdraud ne tikai savu veselību un dzīvību, bet ar savu rīcību sabiedrībai demonstrē, ka uz ledus, iespējams, ir droši. Būtiski arī, ka šo pārgalvīgo cilvēku glābšanai valsts tērē ievērojamus finanšu līdzekļus, situāciju iepriekš raksturoja IeM parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, uzsverot, ka primārais esot cilvēku informēšana par iespējamo bīstamību, nevis sodīšana.

Par aizlieguma atrasties uz iekšzemes publiskās un jūras piekrastes ūdenstilpes ledus neievērošanu IeM rosina saukt pie administratīvās atbildības. Par šādu pārkāpumu varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 70 eiro. Konceptuālu atbalstu šādām izmaiņām Administratīvo pārkāpumu kodeksā jau paudusi Saeimas Juridiskā komisija.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iekšlietu ministrija Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form