Pašvaldību slimnīcas sagatavojušas kabinetus un personālu, lai sāktu vakcināciju pret Covid-19
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Pašvaldību slimnīcas ir sagatavojušas kabinetus un personālu, lai nākamnedēļ varētu sākt vakcināciju pret Covid-19, apstiprināja aptaujāto slimnīcu pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

SIA "Alūksnes slimnīca" galvenā ārste Maruta Kauliņa sacīja, ka slimnīca ir sagatavojusi visu nepieciešamo informāciju par vakcināciju pret Covid-19 un nosūtījusi Nacionālajam veselības dienestam (NVD), kam tas ir jāapstiprina.

"Mums ir sagatavots gan vakcinācijas kabinets, gan mediķi, kuri veiks vakcināciju. Esam izveidojuši arī sarakstu ar Alūksnes un Apes novada medicīnas darbiniekiem, kuri ir piekrituši vakcinēties. Slimnīcā vakcinācijai ir piekrituši 70% strādājošo. Šajā plānā ir arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skolas Alūksnē mediķi, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, poliklīnikā, izglītības iestādēs strādājošie medicīnas darbinieki, kā arī ģimenes ārsti, kuri gan vakcinācijai atsaucās kūtrāk," sacīja Kauliņa.

Alūksnes slimnīca 7.janvārī nosūtīs pieteikumu vakcīnām un 11.janvārī pēcpusdienā sāks vakcinēt medicīnas darbiniekus, norādīja galvenā ārste.

SIA "Kuldīgas slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Lapiņa stāstīja, ka slimnīca jau ir sagatavojusi telpu un medicīnas personālu vakcinācijai pret Covid-19. Slimnīca ir saņēmusi Veselības ministrijas (VM) sagatavoto vakcinācijas rokasgrāmatu, kurai atbilstoši notiks vakcinācija.

"Patlaban plānots, ka slimnīca medicīnas darbiniekus, kuri jau ir apzināti, vakcinēs no 18.janvāra līdz 20.janvārim," sacīja Lapiņa.

SIA "Cēsu klīnikas" sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere apliecināja, ka slimnīca ir gatava sākt vakcināciju pret Covid-19.

"Esam apzinājuši novada medicīnas darbiniekus, tajā skaitā arī ģimenes ārstus, kuri ir gatavi vakcinēties līdzko slimnīca saņems vakcīnas," sacīja Valnere.

Kā vēstīts, pirmdien vakcīnu pret Covid-19 Latvijā saņēmušas 678 personas, bet līdz šim kopumā vakcinēti 2923 cilvēki, liecina NVD dati.

Latvija līdz šim ir saņēmusi 23 400 farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" devas. Tās paredzētas kopumā 11 700 cilvēkiem, jo viena vakcinēšanai nepieciešamas divas devas. Līdz ar to līdz šim vakcinēti 25% šo cilvēku, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Teju puse no aizvadītajā diennaktī vakcinētajiem jeb 332 poti saņēmuši Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā. Vēl 95 personas vakcinētas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, savukārt pārējās slimnīcās vakcinēto skaits svārstās no 20 līdz 45 personām.

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā pirmdien vakcinētas 40 personas, Liepājas reģionālajā slimnīcā - 45, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā - 30, Vidzemes slimnīcā - 42, Rēzeknes slimnīcā - 20, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā - 25 un Daugavpils reģionālajā slimnīcā - 20.

Kopumā vien divās ārstniecības iestādēs - Austrumu un Stradiņa slimnīcā - līdz šim kopumā vakcinēto personu skaits pārsniedzis tūkstoti. Austrumu slimnīcā vakcīnu saņēmuši 1010 cilvēki, bet Stradiņa - 1084. Bērnu slimnīcā līdz šim vakcīnu saņēmušas 195 personas, Liepājas reģionālajā slimnīcā - 120, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā - 125. Pārējās slimnīcās līdz šim vakcinēto personu skaits ir zem 100.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Kuldīgas slimnīca NVD Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form