Pašvaldību vadītāji rosina Valsts kontroli izvērtēt VARAM pētījumu par novadu reformu
Foto: LETA

Pašvaldību vadītāji no 18 novadiem aicina Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) sasaukt ārkārtas slēgto domes sēdi, kurā cita starpā piedāvā izskatīt jautājumu par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ekspertu izstrādāto pētījumu par novadu reformu virzīšanu Valsts kontroles izvērtējumam, portālu "Delfi" informēja Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LPS priekšsēdim Gintam Kaminskim adresēto lūgumu iespējami īsā laikā sasaukt LPS ārkārtas slēgto domes sēdi parakstījuši Alojas, Amatas, Beverīnas, Burtnieku, Cesvaines, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Lubānas, Mazsalacas, Naukšēnu, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu Raunas, Rūjienas, Smiltenes, Salacgrīvas, Strenču, Vecpiebalgas pašvaldību vadītāji.

Ārkārtas sēdē viņi aicina izskatīt jautājumu par "nesagatavotas, nepārvaldītas" Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) VARAM piedāvātajā redakcijā virzības apturēšanu. Otrs jautājums, kas tiek rosināts darba kārtībā ir par VARAM ekspertu izstrādāto pētījumu "Pašvaldības "x" profils "Apvienotais "X" novads" u.c. virzīšanu Valsts kontrolei, lai izvērtētu pētījumu lietderību, pētījumos iekļauto datu patiesumu un tiem izlietoto finanšu līdzekļu samērīgumu un atbilstību racionālas finanšu līdzekļu efektivitātes kritērijiem.

Pašvaldību vadītāji no 18 novadiem ierosina arī skatīt jautājumu par pieprasījumu VARAM pārtraukt klaji nepatiesās ATR politiskās reklāmas un iedzīvotāju maldināšanas aktivitātes.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Novadu reforma Valsts kontrole VARAM
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form