Foto: EPA-AFI

Pāvests Benedikts XVI, šodien tiekoties ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, novēlēja Latvijai un tās tautai svētību, kā arī novēlēja mūsu valstij turpināt attīstīties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tā pēc audiences pie pāvesta sacīja valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Sarunā, kas noritējusi draudzīgā atmosfērā, pāvests novēlējis Latvijas tautai turpināt attīstību pēc tiem garajiem gadiem, kad mūsu valstī nebija iespējams baudīt brīvību, tai skaitā ticības brīvību.

Vīķe-Freiberga pāvestam atgādināja savu ielūgumu ierasties Latvijā. Pāvesta attieksme pret to bija pozitīva, taču viņš atzina, ka darbā ir daudz uzdevumu un prioritāšu.

Pāvests bija lasījis Jānim Pāvilam II adresēto vēstuli par Otrā pasaules kara beigām. Viņš pauda izpratni par Baltijas valstu vēsturi un atbalstu Valsts prezidentes pozīcijai.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī Eiropas aktuālā politiskā situācija. Pāvests bija ieinteresēts, kādu lomu Latvija spēlēs jaunajā Eiropā. Runājot par Eiropas Konstitūcijas referendumiem, viņš norādīja, ka tas bija balsojums pret valdībām, nevis pret Eiropas kopējām vērtībām, viena no kurām ir arī kristietība.

Saruna noritējusi sākumā angļu valodā, pēc tam vāciski. Dzirdot prezidenti runājam vāciski, pāvests atzīmēja, ka Latvijā ilgu laiku bijis jūtams vācu valodas iespaids.

Kad Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un Latvijas delegācija pāvesta pavadībā devās cauri Vatikāna Klementīnes zālei, viņus sveica Šveices gvarde.

Tam sekoja 20 minūšu pāvesta un prezidentes saruna pāvesta bibliotēkā.

Pēc tam prezidente pāvestu iepazīstināja ar Latvijas delegāciju, kuras sastāvā bija ministri: satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP), zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS), Prezidenta kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars, prezidentes ārlietu padomnieks Andrejs Pildegoviņčš, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Normunds Penke, prezidentes adjutants Intars Jundze.

Vīķe-Freiberga pāvestam dāvināja sudraba ozolzaru ar trīs ozolzīlēm, norādot, ka tas simbolizē spēku. Savukārt pāvests prezidentei dāvināja pontifikāta monētu komplektu ar Jāņa Pāvila otrā ģīmetni. Arī pārējie delegācijas pārstāvji dāvinājumā saņēma pontifikāta monētas.

Pēc audiences pie pāvesta prezidente tikās ar Vatikāna valsts sekretāru kardinālu Sodano. Saruna noritēja franču valodā un uz prezidenti iespaidu atstājis tas, cik labi kardināls pārzinājis Latvijas baznīcas vēsturi.

Kā žurnālistiem norādīja Vīķe-Freiberga, Latvijas delegāciju pavadošie bīskapi atzinuši, ka Benedikts XVI ir ļoti pazemīgs un paļāvībā uz savas ticības spēku cer izpildīt pienākumus, ko viņam uzticējusi kardinālu kolēģija.

Vaicāta par ierobežoto sieviešu lomu katoļu baznīcā, Vīķe-Freiberga atzina, ka “tā ir viņu izvēle”. Pēc viņas teiktā, katoļu baznīca savu spēku redz tradīcijas turpinātībā un nereti reformas noved pie institūcijas vājināšanas. “Tā ir viņu izvēle,” sacīja prezidente. “Man kā luterānei te nav ko komentēt.”

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form