Latvijai pēc iestājas Eiropas Savienībā (ES) no 2004. līdz 2006.gadam no Eiropas sociālā fonda (ESF) būs pieejami līdzekļi 113 miljonu eiro apjomā dažādiem projektiem, kuru mērķis ir cilvēkresursu attīstība un darba tirgus apstākļu uzlabošana. Tā seminārā "Vairāk līdzekļu Latvijas attīstībai. ES struktūrfondi un to piedāvātas iespējas" pastāstīja Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Stobova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Lai apgūtu šos līdzekļus Latvijas līdzfinansējumam jābūt 37,7 miljoni eiro.

Galvenie uzdevumi nodarbinātības jomā, kur būtu izmantojami ESF līdzekļi pēc Latvijas iestājas ES, ir bezdarba mazināšana, darba tirgus pilnveidošana, diskriminācijas un nevienlīdzības mazināšana un novēršana darba tirgū, teica Stobova. Līdz ar to ESF mērķa grupas ir bezdarbinieki, īpaši jaunieši, pirmspensijas vecuma cilvēki, darbinieki ar zemu zināšanu līmeni, sociāli atstumtās iedzīvotāju grupas - bijušie ieslodzītie, invalīdi, ilgstošie bezdarbnieki.

Paredzēts, ka, Latvijai iestājoties ES un veiksmīgi saņemot fonda finansējumu, jau 2004.gadā par šī fonda līdzekļiem tiks pārkvalificēti 9938 cilvēki, subsidētas 800 darba vietas, veikti astoņi darba tirgus pētījumi, īstenoti 220 sociālās rehabilitācijas pasākumi. Tāpat plānots attīstīt un pilnveidot 16 institūciju darbu, kā Nodarbinātības valsts dienesta un Profesionālās izglītības attīstības programmu aģentūras (PIAPA) u.c, kas sniedz pakalpojumus nodarbinātības veicināšanas jomā, stāstīja Stobova.

Savukārt PIAPA direktore Dita Traidās pastāstīja, ka izglītības jomā ESF līdzekļu apgūšanā paredzētas vairākas prioritātes - mācību, studiju kvalitātes uzlabošana, sasaite ar pētniecību, pieaugušo tālākizglītības attīstība augstskolās, skolotāju un pasniedzēju kompetences paaugstināšana, atbalsts sociālo partneru piesaistei un profesionālās orientācijas un karjeras izvēles konsultāciju uzlabošana mācību iestādēs. Plānots, ka profesionālās orientācijas zināšanas tiks ieviestas vispārizglītojošās skolās jau no 5.klases.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form