Pēc RPIVA likvidācijas citas augstskolas nereorganizēs
Foto: LETA

Likvidējot Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sola līdz 2020. gadam nereorganizēt vairs nevienu augstskolu, liecina rīkojuma projekta par RPIVA likvidāciju, pievienojot Latvijas Universitātei, protokollēmuma projekts.

Protokollēmuma projektā norādīts, ka Ministru kabinets pieņem zināšanai, ka IZM Izglītības attīstības pamatnostādņu 2014. - 2020. gadam darbības periodā neiniciēs augstskolu konsolidāciju. Minētā atruna stāsies spēkā, otrdien, 21. martā, valdības sēdē atbalstot RPIVA likvidāciju, to pievienojot LU.

Izglītības attīstības pamatnostādņu 2014. - 2020. gadam apakšmērķis ir efektīva pārvaldība, kas paredz uzlabot resursu pārvaldības efektivitāti, attīstot izglītības iestāžu institucionālo izcilību. Šis apakšmērķis nosaka, ka augstākās izglītības jomā tiks atbalstīta augstākās izglītības iestāžu, tostarp, koledžu, savstarpējā sadarbība, veicināta augstākās izglītības iestāžu resursu konsolidācija un studiju programmu ciešāka integrācija ar industriju.

Tas nozīmē, ka IZM minētajā laika periodā apņemas nerosināt augstskolu reorganizāciju.

Jautājums par IZM plāniem augstskolu tīkla sakārtošanas kontekstā aktualizējies, iztirzājot RPIVA likvidācijas plānu. IZM tika kritizēta saistībā ar ilgtermiņa augstākās izglītības tīkla attīstības koncepcijas trūkumu, kas augstskolās radīja bažas par iespējamajiem turpmākajiem ministrijas soļiem, konsolidējot augstskolu tīklu.

Source

LETA

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Universitāte Ministru kabinets Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form