Pēc ST sprieduma Saeima konceptuāli atbalsta Skultes pagasta iekļaušanu Limbažu novadā
Foto: Saeimas administrācija

Saeima trešdien konceptuāli atbalstīja grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredz Skultes pagastu iekļaut Limbažu novadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likuma grozījumi rosināti, ņemot vērā Satversmes tiesas (ST) 12. marta spriedumu, ar kuru atzīts, ka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto likumā noteiktā Skultes pagasta iekļaušana Saulkrastu novadā neatbilst Satversmei.

"Šie ir minimālie grozījumi, lai iespējami ātri varētu Skulti iekļaut Limbažu novadā. Līdz pašvaldību vēlēšanām atlikuši trīs mēneši, rītdien sākas kandidātu sarakstu iesniegšana, tāpēc nekavējoties jābūt skaidrībai par to, kāda būs šo vēlēšanu teritorija," paudis Administratīvi teritoriālās reformas komisijas priekšsēdētājs Juris Pūce (AP).

Patlaban likums noteic, ka Skultes pagasts pēc 2021. gada pašvaldību vēlēšanām ietilpst Saulkrastu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Komisijas sagatavotie grozījumi paredz, ka Ministru kabinets līdz nākamā gada 1. maijam Saeimai sniedz izvērtējumu un pētījumos balstītu informāciju par Saulkrastu novada attīstības potenciālu.

Saulkrastu novada izvērtējumā būtu jāiekļauj tāda analīze, kas ļauj identificēt, vai Saulkrastu novads veidojas kā nozīmīgs reģiona kultūras vai ražošanas centrs ar attīstītu sociālo infrastruktūru, kur pieejami daudzveidīgi pakalpojumi, vienlaikus apskatot ostas un kūrorta attīstības potenciālu. Šāds izvērtējums kalpotu par pamatu iespējai nākamajā plānošanas periodā pārskatīt valsts attīstības plānošanas dokumentos noteiktos nacionālos un reģionālos attīstības centrus, teikts grozījumu anotācijā.

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums noteic, ka Latvijā no 2021. gada 1. jūlija tiek izveidotas 42 administratīvās teritorijas – pašvaldības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Novadu reforma Juris Pūce Ministru kabinets Saeima Satversmes tiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form