Pēc traģēdijas 'Maxima' veikalā: 52 bojāgājušie, cerības atrast izdzīvojušos izplēn. Teksta tiešraides arhīvs
Foto: F64

Piektdienas rīts pēc traģēdijas Zolitūdē, kad iebruka veikala "Maxima" jumts, sākās ar šausminošām ziņām par arvien lielāku bojā gājušo skaitu, vēstīm par tuviniekiem, kas joprojām pie drupām gaida glābšanas darbu iznākumu, kā arī amatpersonu skarbiem paziņojumiem. Portāls "Delfi" turpina piedāvāt teksta tiešraidi par notiekošo.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diena pēc 'Maxima' sagrūšanas
Jaunākā informācija liecina, ka bojā gājis 51 cilvēks, no kuriem trīs ir glābēji. Naktī no gruvešiem izglābti 40 cilvēki. Ugunsdzēsēju zem gruvešiem vairāk nav.                                                                                                                                                                                                                                        Lai uzzinātu par saviem tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā, iedzīvotāji var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442.
https://twitter.com/EVecmane/status/404007022515216384
Policijā portālam "Delfi" neapstiprināja baumas, kas klejo sociālajos tīklos, par it kā sazvanītajiem iesprostotajiem izdzīvojušajiem.
https://twitter.com/Sanda_Akermane/status/403998215831568384
Mediķi portālam "Delfi" apstiprināja, ka slimnīcā ar acu traumu nogādāts glābējs. Līdz ar to cietušo VUGD darbinieku skaits pieaudzis līdz deviņiem.
Pie 'Maxima' gruvešiem pulcējas vairāki simti cilvēku. Tiek dalīta silta tēja, dedzinātas svecītes, dziedātas dziesmas, ziņo LTV ziņas.
LTV ziņas: Cerības atrast kādu izdzīvojušo esot minimālas, atzīst glābēji.
https://twitter.com/Sagu4i/status/403990175036215296
https://twitter.com/Forever_lover_/status/403988470768893952
https://twitter.com/witline/status/403984586046472193
Zolitūdē notikusī traģēdija būs jāizmeklē daudz operatīvāk nekā Rīgas pils ugunsgrēks, LTV saka premjers Valdis Dombrovskis.
https://twitter.com/Borovkovs/status/403981212890697728
https://twitter.com/Baiba123/status/403981291806539776
Andris Kalinka, arhitekts, kas projektēja sagruvušo ēku: “Tas ir smags brīdis”. Uzreiz pēc traģēdijas notikusi projekta izvērtēšana. Nekādas problēmas savos rasējumos arhitekti nav atraduši, tāpēc pieaicinājuši neatkarīgos ekspertus.
Signalizācijas ieslēgšanās Zolitūdes “Maxima” notikusi laiku pa laikam. Tas var radīt tādu attieksmi, ka īstai trauksmei cilvēki nenotic, jo iepriekš piedzīvotas vairākas viltus trauksmes, LTV saka Valsts Darba inspekcijas pārstāvis. Nav skaidrs, vai tā, kas nostrādāja, patiešām bija ugunsdrošības signalizācija, vai arī tā, kas reaģē uz konstrukcijas svārstībām.
Par ugunsdrošības signalizāciju, kas iedarbojusies dažas stundas pirms traģēdijas, “Maxima” saka: tā nebija veikala teritorija, kur signalizācija nostrādāja, tas bija pagrabā, pazemes autostāvvietā, kur risinājās būvdarbi – ne putekļi, ne sadūmojums nav fiksēti. Apsargs atgriezies pie signalizācijas pults un mēģinājis to atslēgt, taču to izdarīt neizdevās. Tā kā nekādi bojājumi netika konstatēti, izsaukts par ugunsdrošību atbildīgais “Wessman”, bet tikai tagad atzīts, ka “kaut kas ar to signalizāciju nebija”, LTV atzīst „Maxima” Komunikāciju speciāliste Viktorija Gulbe. “Maxima” turpinājusi strādāt, jo saņemti visi nepieciešamie dokumenti, kas apliecināja, ka ēka celta, ievērojot visus standartus. Arī 2013.gadā bijušas pārbaudīts un pārkāpumi nav konstatēti, LTV saka uzņēmuma pārstāve. Cilvēki nebija jāevakuē, Gulbe papildina.
https://twitter.com/MissDelena13/status/403978357752463360
Valsts policija: Joprojām trīs bojā gājušas sievietes nav atpazītas. Cilvēki, kam nav izdevies sazināties ar tuviniekiem, var zvanīt uz 110.
Ja cilvēki būtu evakuēti, šādas traģēdijas nebūtu, LTV atzīst bijušais VUGD šefs Ainars Pencis , savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis norāda, ka ir dažādas versijas, kāpēc nostrādāja ugunsdrošības signalizācija. Lai par to spriež eksperti.
Sagruvušajā "Maxima" jāpārbauda vēl ap 400 kvadrātmetru, LTV paziņo VUGD šefs Oskars Āboliņš.
Pirmo reizi vienlaikus dzīvību zaudē trīs ugunsdzēsēji – glābēji, LTV atzīst bijušais VUGD šefs Ainars Pencis.
No Rīgas domes budžeta palīdzībai cietušajiem būs nepieciešams miljons latu, LTV atzīst Rīgas vicemērs Andris Ameriks.
https://twitter.com/taa_pati/status/403968800334548992
Bijušais VUGD šefs Ainars Pencis: ir bijuši sagruvumi, kas saistīti ar sprādzieniem, bet rezultāts ir viens – zem drupām iet bojā cilvēki. Glābēji Zolitūdes traģēdijā strādājuši profesionāli.
Zem drupām aprakta sieviete vīram ziņojusi plkst.4 no rīta un bijusi dzīva, vēlāk atrastas viņas mirstīgās atliekas, vēsta LTV.
Šodien, 22.novembrī no plkst.20.30 līdz nākamajam rīkojumam sakarā ar glābšanas darbiem Zolitūdē izmainīti 8., 44. un 53.autobusa maršruti, slēgtas 8 pieturvietas, portālu "Delfi" informēja "Rīgas satiksme". Virzienā no centra uz Zolitūdi 8., 44. un 53.autobusu maršruti kursēs pa Apuzes ielu, tālāk pa Jūrkalnes ielu, tālāk pa Jāņa Endzelīna ielu līdz galapunktam Zolitūdē. Savukārt virzienā uz centru 8., 44. un 53.autobusu maršruti kursēs no galapunkta Zolitūdē pa Jāņa Endzelīna ielu, tālāk pa Jūrkalnes ielu, tālāk pa Apuzes ielu un tālāk pa ierasto maršrutu. Sakarā ar minētajām izmaiņām slēgtas pieturvietas Anniņmuižas iela, Autostāvvieta, Rostokas iela, Zolitūdes iela, Mežmalas iela, Gramzdas iela, Zantes iela un Priedaines iela. Minētās izmaiņas ir noteiktas uz nenoteiktu laiku un būs spēkā līdz nākamajam rīkojumam.
Ārsts Aleksejs Vešņakovs, saka, jau ap pulksten 4:30 bija mazas cerības, ka vēl kās traģēdijas upuris būs dzīvs. Uz Austrumu slimnīcu nogādāti smagākie pacienti ar ļoti nopietnām traumām. Tie, kas gruvešos pavadījuši vairāk nekā četras stundas, bijuši vieglākā stāvoklī. Vēlāk atvestie cietuši smagāk.
Glābēji cer, ka vairāk nevienu cilvēku zem drupām neatradīs. Viņi joprojām strādā tikai ar rokām un ar lāpstām, jo tehniku nevar izmantot trauslo konstrukciju dēļ, LTV atzīst VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.
https://twitter.com/alisite10/status/403968551461322752
Atrasts vēl viens bojāgājušais. Traģēdija prasījusi jau 51 dzīvību.
Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, šovakar simtiem iedzīvotāju turpina pulcēties pie sagruvušā lielveikala "Maxima" drupām, kur joprojām strādā glābēji. Kā novēroja aģentūra LETA, atnākušie iededz svecītes un liek tās zemē pie dzeltenajām norobežojošajām barjerām, kas apjož veikala teritoriju. Zolitūde šovakar ietīta biezā miglā, bet gruveši ir izgaismoti ar jaudīgiem prožektoriem. Tajos aizvien strādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki.
Teritorijā joprojām strādā ap 100 glābēju, ziņo VUGD. Glābēji jau ir apsekojuši tās vietas, kur varētu būt bijis visvairāk cietušo, piemēram, veikala kases.
https://twitter.com/gabiic1D/status/403959712129228801
https://twitter.com/Latvijas_armija/status/403958807740416000
Pie traģēdijas vietas joprojām pulcējas daudz cilvēku.
https://twitter.com/AprilaNarcise/status/403956249634807808
Trīs personas joprojām nav atpazītas. 
Delfi lasītājs: Sveicināti, lasot ziņas par notikušo vienkārši saraujas sirds un esot svešumā gribētu izteikt savu līdzjūtību,kā arī varbūt ir iespējams ar mediju palīdzību noorganizēt svētdienas vakarā ap plkst.19 visiem mūsu valsts iedzīvotājiem aizdegt svecīti un veidot sveču aleju, tādā veidā, būt vienotiem un izteikt līdzjūtību bojāgājušiem un viņu tuviniekiem. Piemēram: Rīgā, gar Daugavas krastu un iespējams katrā Latvijas pilsēta ir Rīgas iela, tātad iedzīvotāji varētu veidot sveču aleju Latvijas pilsētās Rīgas ielā. Nezinu vai tas ir iespējams, bet tāda doma ienāca prātā. Man tas nav iespējams noorganizēt, jo atrodos Vācijā. Gribētu izteikt visiem bojāgājušo tuviniekiem līdzjūtību gan no manis, gan no maniem vācu kolēģiem. Ar patiesu cieņu Ivo no Vācijas.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/nevar-izslegt-ka-parkapumi-uz-maxima-jumta-pielauti-tresdien-vai-ceturtdien-pielauj-buvuzraugs.d?id=43840790
https://twitter.com/ltvpanorama/status/403948669881171968
Daudzi lasītāji ir satraukušies par iespējamo krāpšanu ar ziedojumu vākšanu traģēdijā cietušajiem. Labdarības organizācija „Ziedot.lv” norāda, ka ziedojumus projektā „Atbalsts 21. Novembra traģēdijā cietušajiem” vāc savā interneta vietnē, kur arī atrodama visa nepieciešamā informācija, vai pa labdarības tālruni 9 000 63 85. Organizācijai nav cilvēku, kas šī projekta ietvaros staigā apkārt, vākdami ziedojumus, norāda „Ziedot.lv” ģimeņu projekta vadītāja Inese Danga. Viņa arī aicina cilvēkus vienmēr pārliecināties, kas ir persona vai organizācijas, kuras aicina ziedot naudu.
https://twitter.com/ugunsdzeseji/status/403945186864017408
https://www.delfi.lv/news/world/other/atbalstam-21novembra-tragedija-cietusajiem-saziedoti-jau-tukstosi.d?id=43840792
https://www.delfi.lv/news/national/politics/kristigo-konfesiju-lideri-aicina-lugties-par-maximas-tragedija-cietusajiem-sniegt-palidzigu-roku-un-atbalstu.d?id=43840846
Sēru dienās arī "MTG TV" kanālos reklāma netiks pārraidīta.
Glābēji joprojām cer uz izdzīvojušajiem. Ik pa brīdim tiekot apturēti darbi, lai klausītos, vai no gruvešiem nav dzirdamas kādas skaņas.
Atrasts vēl viens bojā gājušais, ziņo TV3 ziņas. Ugunsdzēsēji prognozē, ka telpas līdz rītam tiks atbrīvotas no gruvešiem.
Notikušais ir uzaicinājums uz solidaritāti. Ar vārdiem te nevar īsti palīdzēt – ar vārdiem, ar līdzjūtību un būšanu klāt. Jo šajā gadījumā te vajag ļoti maz vārdu. Tāpat notikušais ir aicinājums uz sirdsapziņas izmeklēšanu projektētājiem, arhitektiem, būvniekiem, aicinājums visiem mums pārdomāt, vai es ar savu rīcību neesmu izraidījis viena vai vairāku vai, kā šajā gadījumā, jau 48 cilvēku nāvi, Latvijas Radio atzina Latvijas Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs
Katrs cilvēks var palīdzēt, vai nu nododot asinis, vai aiznesot tēju uz vietas, ko ēdamu, vai kādas segas vai galdus, vai paņemt suņus vai kaķus, kas palikuši bez saimnieku sniegtās pajumtes. Mums jāpadomā, ko mēs katrs varam darīt šajā situācijā, Latvijas Radio atzina Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.
https://twitter.com/misledsouls/status/403937343499157504
Traģēdiju piemin arī citviet Latvijā. Bulduros pie "Maxima" veikala iedegtas svecītes un nolikti ziedi, novēroja "Delfi".
Pie sagruvušā veikala nožogojuma iedegtas simtiem svecītes.
Būvniecības kompānijas "Merks" realizētajā projektā "Skanstes virsotnēs" virs pazemes autostāvvietām izbūvētie bērnu rotaļu laukumi ir pārbaudīti un absolūti droši, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja būvniecības kompānijas SIA "Merks" valdes loceklis Jānis Šperbergs. "Virs stāvvietām ir izbūvēti bērnu rotaļlaukumi un veikta apzaļumošana, iekārtojot puķu dobes un iestādot košumkrūmus. Visi būvniecības darbi tika pabeigti pirms objekta nodošanas ekspluatācijā, tātad būvdarbu laikā zem darba zonas neatradās iedzīvotāji. Lai nodrošinātu konstruktīvo noturību, kas nepieciešama papildu slodzes dēļ, tika veikta attiecīga pārsegumu projektēšana un aprēķinu pārbaude," norādīja Šperbergs.
Arī Latvijas vēstniecībā ASV atver Līdzjūtību grāmatu saistībā ar traģisko notikumu Rīgā, „Maxima” tirdzniecības centrā Zolitūdē, portālu "Delfi" informēja Ārlietu ministrijā.
https://twitter.com/yskateT/status/403929980524331008
https://www.delfi.lv/news/national/politics/maxima-tragedijas-upuru-pieminai-riga-skan-baznicu-zvani.d?id=43840660
https://twitter.com/Collinja96/status/403927168876425216
https://twitter.com/Eii_Bii/status/403926917201817600
Pie Brīvības pieminekļa daudzi cilvēki šovakar noliek svecītes.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/berns-zolitudes-tragedija-zaudejis-abus-vecakus-barintiesa-sanemusi-aizbildniecibas-pieteikumu.d?id=43840656
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā donori vēl turpina nodot asinis – 84 donori jau nodevuši un vēl reģistrējušies aptuveni 30 donori. Asins rezerves slimnīcā ir pietiekamas, un, lai nodrošinātu asins krājumus visā ārstniecības periodā vienmērīgi, Asins sagatavošanas nodaļa ir atvērta donoriem darba dienās no plkst. 8:00. Asins sagatavošanas nodaļas tālrunis ir 67069444.
Saistībā ar lielveikala sabrukšanu, Stradiņa slimnīcas Neatliekamajā medicīnas centrā līdz 22. novembra pēcpusdienai palīdzību saņēmuši 15 cietušie. Vienpadsmit cietušie tika nogādāti slimnīcā 21. novembra vakarā un naktī ar dažādām traumām – krūšu kurvja traumas, galvas traumas, smadzeņu satricinājumi, lūzumi, sistas brūces, saspiedumi u.c. Četri cietušie ieradušies Neatliekamās medicīnas centrā 22. novembra pēcpusdienā, galvenokārt ar iepriekšējā dienā gūtiem galvas un kāju sasitumiem, sliktu pašsajūtu. Ārsti izvērtē viņu stāvokli un nodrošina ārstēšanu, portālu "Delfi" informēja slimnīcā. Vienpadsmit cietušo vidū 5 pacienti tika stacionēti, no kuriem trīs ir izrakstīti no slimnīcas, un šobrīd stacionārā pēcoperācijas palātās turpina ārstēties 2 pacienti, no kuriem viens ir cietušais glābējs. Mediķi šo pacientu veselības stāvokli raksturo kā stabilu. Daļa pārējo pacientu ir saņēmuši ambulatoro palīdzību Neatliekamās medicīnas centrā un devušies mājās, viens ir pārvests uz citu slimnīcu.
Atrasts vēl viens mirušais. Traģēdija jau prasījusi 48 dzīvības.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/pavests-francisks-sero-kopa-ar-latviju-lidzi-jut-neskaitamas-valstis.d?id=43840642
Psihosomatiskajā klīnikā 3 cilvēki vērsušies pēc palīdzības. Pašlaik vēl viņiem ir nolieguma - šoka stāvoklis, tomēr visus, kas bijuši iesaistīti, aicina izmanot krīzes terapiju, kas ir bez maksas.
Rīgas bāriņtiesa saņēmusi aizbildniecības pieteikumu pēc abu vecāku bojāejas, ziņo LTV.
Tik aizkustinoši skan visu Vecrīgas baznīcu zvani. Reālas sēras, portālam 'Delfi” emocijas neslēpj aculiecinieki
Policija joprojām nav atpazinusi četru cilvēku līķus un aicina cilvēkus palīdzēt.
„Ceram, ka ir joprojām ir kāds dzīvs palikušais,” LTV saka VUGD pārstāvis. Tāpēc glābšanas darbi un būvgružu novākšana noritot ļoti uzmanīgi. Patlaban notikuma vietā strādā 80 ugunsdzēsēji.
https://twitter.com/alielirem/status/403912533155016704
Sakarā ar traģiskajiem notikumiem Latvijas galvaspilsētā Rīgā lielveikalā „Maxima” Latvijas vēstniecība Azerbaidžānā saņem neskaitāmus telefona zvanus no Azerbaidžānas tautas pārstāvjiem, kuros tiek izteikta līdzjūtība Latvijas tautai, portālu "Delfi" informēja Ārlietu ministrijā. Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs ir izteicis līdzjūtību sakarā ar traģisko notikumu jau plkst.15 pēc Baku laika (13.00 pēc Rīgas laika). Savukārt vēstniecībā Azerbaidžānā ir atvērta Līdzjūtību grāmata, kurā jau šodien varēja parakstīties no 16.00-18.00, kā arī tāda iespēja būs pirmdien no 11.00-13.00 un no 15.00-17.00.
Latvijas vēstniecība Berlīnē atvērusi Līdzjūtības grāmatu Zolitūdes traģēdijā cietušo piemiņai. Līdzjūtību grāmatā iespējams parakstīties š.g. 22.novembrī no plkst.15.00 līdz 16.30 un pirmdien, 25.novembrī, no plkst. 11.00 līdz 13.00 un no plkst. 14.00 līdz 16.30. Latvijas vēstniecība pauž visdziļāko līdzjūtību cietušajiem, viņu ģimenēm un tuviniekiem.
https://www.delfi.lv/news/world/other/maxima-tragedija-lietuva-parbaudis-lielveikalu-gatavibu-arkartejam-situacijam.d?id=43840502
Darāmā traģēdijas vietā vēl ir daudz un glābēji pie sabrukušās „Maxima” pavadīs visu nakti, turpinot meklēt cilvēkus, portālam „Delfi” sacīja VUGD pārstāve Inga Vetere. Prognozējams, ka darbi varētu noslēgties vien rīt.
Piektdien, 22. novembrī, Būvinspekcija Liepājā apsekoja divus objektus, kuros pašlaik notiek būvdarbi un vienlaikus ēkas tiek ekspluatētas. Bīstamas situācijas netika konstatētas.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/maxima-tragedijas-izglabsanas-stasts-divi-briti-izrapusies-no-sagruvusas-ekas.d?id=43840490
Latvijas Televīzija, izsakot visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem un visiem cietušajiem saistībā ar traģiskajiem notikumiem veikalā „Maxima”, pieņēmusi lēmumu atcelt reklāmu izvietošanu televīzijas kanālos LTV1 un LTV7 22., 23., 24. un 25. novembrī. Televīzija aicina reklāmdevējus uz izpratni, kopīgi godinot bojāgājušo piemiņu un morāli atbalstot traģēdijā iesaistītos līdzcilvēkus.
„Maxima” traģēdijā dzīvību zaudējuši 47 cilvēki, un seši no viņiem vēl nav atpazīti, informēja policija.
23.novembrī klajā nāks oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” speciālizlaidums, kurā būs publicēts viens dokuments – Ministru kabineta rīkojums par sēru dienām. „Latvijas Vēstneša” speciālizlaidumā būs publicēts rīkojums „Par 2013.gada 23., 24. un 25.novembra izsludināšanu par sēru dienām”. Noteikts, ka minētajās dienās Latvijas valsts karogs paceļams sēru noformējumā. Pirmdien, 25.novembrī, plkst. 10 izsludināts klusuma brīdis, lai pieminētu 21.novembra traģēdijā bojā gājušos.
Glābēji, kuri strādā traģēdijas vietā, jūt ļoti lielu sabiedrības un dažādu iestāžu atbalstu, portālam „Delfi” pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inga Vetere. Nacionālie bruņotie spēki notikuma vietā ir uzstādījuši telti, atveduši savu virtuvi, glābējus baro arī Rīgas dome, „Maxima”, dažādas lielākas un mazākas kafejnīcas, kuras piedāvā karstu tēju, bulciņas. Vetere stāsta, ka parasti tik liels atbalsts glābšanas darbu vietās nav novērots.
https://twitter.com/Ulubele/status/403895781683245057
Zem „Maxima” gruvešiem bojā gājušie cilvēki vēl tiks atrasti, prognozē VUGD, taču kāds būs šis skaitsm glābēji aicina nespekulēt. VUGD aicina atcerēties to, ka joprojām pie sagruvušās „Maxima” dežurē piederīgie.
Veselības ministrija izdos rīkojumu slimnīcām atmaksāt līdzekļus tiem Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, no kuriem ir pieņemta samaksa par medicīniskās palīdzības sniegšanu
https://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/sabiedriba/lasitaja-ka-dargaka-buvniecibas-valsts-pielavusi-tik-drausmigu-tragediju.d?id=43840278
https://www.delfi.lv/news/national/politics/daudzbernu-mate-gajusi-boja-zem-maxima-drupam-viena-meita-pie-veikala-joprojam-gaida-mammu.d?id=43840276
DDT līderis Jurijs Ševčuks „Rus.Delfi” video tiešraidē paziņo, ka svētdien plānotais koncerts tiek pārcelts uz 9. martu. Iegādātās biļetes būs derīgas.
https://twitter.com/ZaneGailite/status/403888049115107328
Saistībā ar traģēdiju veikalā "Maxima" LTV1 šovakar pulksten 21.15 raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" vietā demonstrēs žurnālista Gundara Rēdera vadītu diskusiju ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, Rīgas vicemēru Andri Ameriku, Valsts Darba inspekcijas, būvniecības, glābēju, psihologu un citu traģēdijā iesaistīto jomu pārstāvjiem. Diskusija tiešraidē ilgs aptuveni pusotru stundu.
Sabrukušās ēkas būvnieku "Re&Re" būvēto ēku drošību plānots pārbaudīt jau tuvākajās dienās. Tāpat Rīgas būvvaldei dots uzdevums apsekot visus "Maxima" veikalus, jo saņemtā informācija liecina, ka sabrukušajā veikala ēkā notikušas vairākas ķibeles, tostarp vairākkārt iedarbojusies ugunsgrēka signalizācija, taču uzņēmēji turpinājuši veikala ekspluatāciju, piektdien paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).
Lai gan oficiālās sēru dienas izsludinātas 23.. 24. un 25.novembrī, jau piektdien, 22.novembrī, pie vairākām ēkām Rīgā pacelti valsts karogi sēru noformējumā, novēroja portāls „Delfi”.
Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis aicina sporta federācijas izvērtēt nākamo trīs sēru dienu laikā plānoto sporta pasākumu rīkošanu un to programmu. Ministrs izsaka visdziļāko līdzjūtību visiem traģēdijā bojāgājušo piederīgajiem.
https://twitter.com/Lab_min/status/403883315586818048
Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs žurnālistiem sacīja, ka šā gada augustā, kad būvinspektors pēdējo reizi klātienē apsekojis objektu Priedaines ielā 20, visi būvdarbi notikuši atbilstoši būvprojektam un būvatļaujai, kura ir derīga līdz februārim. Apzaļumošanas darbi tobrīd uz veikala jumta vēl nav notikuši.
Zolitūdē sabrukušajā lielveikalā "Maxima" bojā gājušo cilvēku saraksts netiks publiskos, aģentūrai LETA teica iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece Daiga Holma. To aizliedz Fizisko personu datu aizsardzības likums. Atbildīgie dienesti un Iekšlietu ministrija šo jautājumu ir pārrunājuši un centušies maksimāli palīdzēt atrast cietušo un bojā gājušo tuviniekus.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/maxima-tragedija-rigas-dome-maksas-kompensacijas-upuriem.d?id=43840040
Rīgas Zolitūdes pirmsskolā diviem bērniem pazuduši vecāki – vienai meitenei mamma, vienai meitenei – tēvs. Privātskolā „Evrika” bojā gājušas divas pedagoģiskās darbinieces un pazudis viens darbinieks. Rīgas 53. vidusskolā traģēdijā cietuši trīs bērnu vecāki un radinieki. Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā cietuši četri bērnu vecāki, radinieki, tajā skaitā arī viens bērns. Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā cietuši piecu bērnu vecāki un radinieki, skolēni nav cietuši. Visi dati tiek precizēti, informē Rīgas dome.
https://twitter.com/PaulaMelgaile/status/403881406998536192
https://www.delfi.lv/news/national/politics/maxima-tragedija-pec-videonoverosanas-ierakstiem-noteiktas-iespejamas-cilveku-atrasanas-vietas.d?id=43839882
Līdz pulksten 15:10 atrasti 45 bojāgājušie, no tiem deviņi vēl nav atpazīti, ziņo policija.
Pulksten 15.10 policija atraduši 45 bojā gājušos, no tiem deviņi vēl nav atpazīti.
Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Vircavs norāda, ka formāli visi projekta dokumenti bijuši kārtībā, taču nevar izslēgt, ka pirmās kārtas būvniecības procesā izmantoti neatbilstoši būvmateriāli vai otrās kārtas būvdarbu laikā, veicot labiekārtošanas darbus uz veikala jumta, notikušas atkāpes no darbu veikšanas projekta.
22. novembrī plkst. 14 Dailes teātrī tikās teātra nozares vadošo organizāciju pārstāvji un izvērtējot situāciju, nolēma atcelt Spēlmaņu nakts balvu pasniegšanas ceremoniju, kas bija paredzēta 23. novembra vakarā Dailes teātrī. Trešdien, 27.novembrī medijiem tiks izziņoti „Spēlmaņu nakts 2013” laureāti, savukārt 27. novembra vakarā Nacionālajā teātrī pēc publiskā ģenerālmēģinājuma izrādei „Divu kungu kalps”, tiks apbalvoti Spēlmaņu nakts Balvas par mūža ieguldījumu Teātra mākslā ieguvēji – Ligita Dēvica un Laimonis Siliņš. Spēlmaņu nakts 2013 laureātu apbalvošana notiks 16. decembrī plkst. 15 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā Zirgu pasts.
Būvinspektora atzinums par projekta 2. kārtas apsekošanu pēdējo reizi sagatavots šā gada 16. augustā, kad fiksēts, ka būvdarbi notiek atbilstoši 2. kārtas būvprojektam
Uz neiegruvušajām jumta konstrukcijām atradušies būvmateriāli – bruģakmens paletes un beramā maisījuma iepakojumi, dažu apjoms sasniedzis 1,5 kubikmetrus.
Sabrukušo veikalu ceturtdienas vakarā apsekojuši trīs Rīgas pilsētas Būvvaldes speciālisti, kas traģēdijas vietā konstatējuši, ka iegruvušas septiņas metāla jumta kopnes un jumta pārsegums aptuveni 1000 kvadrātmetru platībā.
https://twitter.com/isabell_berg/status/403871910632517632
Latvijas Tirgotāju asociāciju (LTA) ir satriekusi traģēdija Rīgā, kas notika iegrūstot veikalam Zolitūdē, aprokot pircējus un veikala darbiniekus zem būvkonstrukciju gruvešiem. Izsakām visdziļāko līdzjūtību bojā gājušo tuviniekiem un cietušajiem. LTA pateicas valdībai un Rīgas domei par ātro rīcību traģēdijas seku likvidēšanā, kā arī par atbalstu cietušajiem un bojā gājušo tuviniekiem. „Ceram, ka visdrīzākajā laikā tiks noskaidroti nelaimes cēloņi. Arī mēs LTA padomē apspriedīsim veikalu ēku drošību Latvijā,” pausts LTA paziņojumā.
"Maxima" traģēdijā gājuši bojā 43 cilvēki, portālam "Delfi" apstiprināja Valsts policijā.
Post by Edijs Palens.
https://twitter.com/nilushakov/status/403863755261743104
https://twitter.com/MarisNoviks/status/403865315353694208/photo/1
https://twitter.com/Nepareizais/status/403839702341394432/photo/1
Traģēdijā „Maxima” lielveikalā gājuši bojā 40 cilvēki, apliecināja VUGD.
Traģēdijā, kad veikalam "Maxima" Priedaines ielā iebruka jumts, dzīvības zaudējuši divi mazumtirgotāja "Maxima Latvija" darbinieki, divi ievietoti slimnīcā, bet vēl divi pagaidām nav atrasti, žurnālistiem piektdien sacīja mazumtirgotāja valdes loceklis Gintars Jasinsks, ziņo aģentūra BNS.
Bojāgājušo skaits sasniedz 38, portālam "Delfi" apliecināja VUGD. „Kopš rīta gaismas „Maxima” veikala drupās dzīvi cilvēki nav atrasti,” portālam „Delfi” sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inga Vetere.
Saskaņā ar pašlaik oficiāli neapstiprinātu informāciju starp bojāgājušajiem traģēdijā Rīgā, kad Zolitūdes mikrorajonā sagruva lielveikala "Maxima" jumts, ir Armēnijas pilsone, pavēstīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/maxima-tragedija-un-glabeju-gataviba-bijusais-vugd-sefs-norada-uz-lielu-macibu-poligonu-trukumu.d?id=43839438
Notikuma vietā vēl jāattīra aptuveni 600 kvadrātmetru liela platība, kuru klāj sabrukušās konstrukcijas. Kopējā nogruvuma platība bija aptuveni 1500 kvadrātmetri, portāls „Delfi” uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). To, cik cietušo vēl ir notikuma vietā, glābēji nezina. Turpinās meklēšana.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/vugd-publisko-bojagajuso-kolegu-vardus-un-izsaka-lidzjutibu-gimenem.d?id=43839420
Izmeklētāju ieskatā, traģiskais notikums Zolitūdē saistīts ar ēkā notiekošajiem būvdarbiem, tādēļ uz valdības sēdi bija izsaukti arī ēkas īpašnieka ”Homburg” un būvkompānijas ”Re&Re” vadītāji, kuri esot solījuši sadarboties ar izmeklētājiem. Pagaidām gan būvnieku pārstāvji esot apgalvojuši, ka viss noticis saskaņā ar normatīvo aktu prasībām un nekādi pārkāpumi nav notikuši, tomēr pēc Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža teiktā, visas izmeklētāju izvirzītās versijas notikušo nelaimi saista ar būvniecības darbu norisi. Tostarp, tiek pieļauta iespēja, ka 2. kārtas būvdarbiem paredzētie materiāli ”sakrauti pārāk vienkopus”, radot slodzi, ko jumts nav izturējis, sacīja Ķuzis.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/rigas-socialais-dienests-apzina-cietuso-un-vinu-tuvinieku-socialo-situaciju.d?id=43839418
Valdības ārkārtas sēdē Labklājības un Iekšlietu ministrijām uzdots sadarbībā ar pašvaldībām, pirmkārt Rīgas pašvaldību, nodrošināt visiem cietušajiem un viņu piederīgajiem visu likumos un citos normatīvos aktos paredzēto pabalstu izmaksu. Papildus ikvienam cietušajam un viņu piederīgajiem, kā arī glābšanas darbos iesaistītajiem tiks nodrošināta bezmaksas rehabilitācija un psiholoģiskā palīdzība, pēc sēdes solīja labklājības ministre Ilze Viņķele.
https://twitter.com/AsinsDonori/status/403843714356768768/photo/1
https://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/tragedijas-del-atcelta-virkne-pasakumu.d?id=43839164
https://www.delfi.lv/news/national/politics/maxima-tragedija-klatesosie-nekavejoties-metusies-paliga-lidzcilvekiem.d?id=43839340
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu pauž līdzjūtību par traģēdiju Rīgā, Zolitūdē, kur, sabrūkot lielveikala „Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja vairāk nekā 30 cilvēki. Barrozu savā un EK vārdā izsaka dziļu līdzjūtību Latvijas prezidentam, bojāgājušo un cietušo tuviniekiem un visiem Latvijas iedzīvotājiem.
https://www.delfi.lv/kultura/news/theatre/saistiba-ar-tragediju-zolitude-bus-izmainas-spelmanu-nakts-norise.d?id=43839112
https://twitter.com/AndersFoghR/status/403803415748575232
Baptistu mācītājs Edgars Mažis aizlūdza tieši par ģimenēm, kas zaudējušas savus tuviniekus un pēc notikušā tajās iestājies tāds kā tukšums. Viņš aicināja cilvēkus arī ikdienā apzināties, cik būtiski ir mūsu līdzcilvēki, un viņus novērtēt.
https://twitter.com/Latvijas_armija/status/403821951841353728
https://twitter.com/ugunsdzeseji/status/403840555940974592
LELB Rīgas un Latvijas arhibīskaps Jānis Vanags savā aizlūgumā lūdza piedošanu Dievam par to, ka Dievs mums devis tādu zemi, kurā nav ne taifūna ne zemestrīču, bet mēs ar bezatbildīgu attieksmi pret saviem pienākumiem pieļaujam šādas nelaimes. Vanags caur lūgšanu aicināja lūgt piedošanu par visām tām situācijām, kurās mēs izturamies bezatbildīgi un tā radām ciešanas mūsu līdzcilvēkiem.
Projekta arhitekti jau lūguši Latvijas Arhitektu savienību izveidot neatkarīgu arhitektu komisiju, kura izvērtēs projektu.
IZM līdz šim apkopotā informācija liecina, ka sabrūkot lielveikala ēkai Zolitūdē, bojā gājuši vismaz sešu bērnu vecāki. Vismaz viens bērns ir zaudējis gan tēvu, gan māti.
Jautāts, kas noteica, ka būvdarbu laikā veikals var turpināt darbu, būvuzrauga SIA "CM Consulting" pārstāvis preses konferencē atbildēja, ka to nolēma veikala „Maxima” puse. Taču plašāk šo lēmumu nekomentēja, sakot, ka tas bija ēkas īpašnieku lēmums, un aicinot viņus sniegt komentārus.
Pagaidām, uzreiz pēc nelaimes pārbaudot dokumentāciju, nekādi acīmredzami būvniecības normu pārkāpumi netika atklāti, piektdien preses konferencē norādīja projekta būvniecībā iesaistīto uzņēmumu pārstāvji. Būvnieki plāno padziļinātu pārbaudi.
Policija pagaidām atturas izteikt versijas, cik vēl cilvēku varētu būt zem sabrukušā veikala „Maxima” drupām, piektdien paziņoja Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava. Viņa arī aicināja nespekulēt ar iespējamo upuru skaitu.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/sabrukusajai-maxima-veikala-ekai-novembri-beidzies-garantijas-termins.d?id=43839068
https://twitter.com/kbuss/status/403837222832840704/photo/1
VUGD darbiniekiem, kas cietuši glābšanas darbos Zolitūdes traģēdijas vietā, tiks segti visi ārstēšanās un rehabilitācijas izdevumi, kā arī izmaksātas kompensācijas aptuveni 3000 latu līdz 5000 latu apmērā. Par to valdību informēja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.
VUGD darbiniekiem, kas cietuši glābšanas darbos Zolitūdes traģēdijas vietā, tiks segti visi ārstēšanās un rehabilitācijas izdevumi, kā arī izmaksātas kompensācijas aptuveni 3000 latu līdz 5000 latu apmērā. Par to valdību informēja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.
Arī Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai uzdots apsekot Zolitūdes skolas un bērnudārzus, lai noskaidrotu, vai nav kādi bērni, kas nav ieradušies izglītības iestādēs. Šādi tiek cerēts apzināt bērnus, kuru vecāki varētu būt cietuši traģēdijā, MK ārkārtas sēdē informēja labklājības ministre Ilze Viņķele, norādot, ka upuru bērnu pieskatīšanu ir gatavas uzņemties audžuģimenes. Patlaban aizdomas, ka traģēdija varētu būt laupījusi vismaz divu skolēnu vecāku dzīvības, kā arī zināms, ka ir gājusi bojā kāda daudzbērnu māte, zināja teikt izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.
Publicēt by Instrumenti.
LTV : Neoficiāla informācija - viens no mirušajiem glābējiem ir 5. vienības komandieris Vilnis Šteinītis
Sabrukušās ēkas apsekošanā policija iesaistīs Rīgas Tehniskās universitātes speciālistus, norāda Valsts policijas priekšnieks.
https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/dinamo-spele-astana-saksies-ar-klusuma-bridi.d?id=43838892
Glābšanas darbos iesaistītas arī VUGD brīvās maiņas, kas savos depo gaida izsaukumu uz notikuma vietu. Pagaidām sabrukušās ēkas iekštelpu apskate vēl nav uzsākta, tā tiks sākta pēc glābšanas darbu pabeigšanas, MK ārkārtas sēdē informēja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
Iegruvumu platība sasniedz aptuveni 1500 kvadrātmetrus, vēl šobrīd neapsekoti ir aptuveni 600 kvadrātmetri, valdības ārkārtas sēdē informēja VUGD pārstāvji. Glābēji strādā vairākās maiņās. Bojāgājuši vismaz 33 cilvēki, bet zem drupām, visticamāk, esot vēl kāds bojāgājušais. Veikala apsardze glābējiem nav varējusi pateikt precīzu cilvēku skaitu, kas atradās ēkā traģēdijas brīdī.
https://twitter.com/ltvpanorama/status/403828196967469056
Piektdien sasauktā Ministru kabineta ārkārtas sēde sākas ar klusuma brīdi Zolitūdes upuru piemiņai.
Traģēdijā bojāgājušo skaits sasniedz 33, apliecina Iekšlietu ministrija.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/salaspils-buvvalde-parbaudis-lielos-sabiedriskos-objektus-ari-rere-buveto-sporta-halli.d?id=43838650
https://www.delfi.lv/news/national/politics/salaspils-buvvalde-parbaudis-lielos-sabiedriskos-objektus-ari-rere-buveto-sporta-halli.d?id=43838650
https://twitter.com/ZeltaRetviters/status/403825259998375936
Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas 2. slimnīca” (Ģimnastikas iela 1, tālrunis: 67614033) (sniedz gan ambulatoros, gan stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus) sniegta palīdzība 9 cilvēkiem ar dažādām traumām, šo cilvēku veselības stāvoklis ir stabils. Līdz ar ārstiem atbalstu sniedz slimnīcas sociālais darbinieks un Rīgas Sociālā dienesta darbinieki. Pacienta iemaksa no cietušajiem netiek ņemta. Par pārējām Rīgas piecām slimnīcām ievietoto cietušo skaits ir mainīgs, bet uz plkst. 11.00 visās slimnīcās palīdzība ir sniegta vairāk kā 30 cietušajiem.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/23-un-24-novembris-latvija-bus-seru-dienas.d?id=43838726
https://www.delfi.lv/news/national/politics/baisa-tragedija-maxima-lielaka-kops-neatkaribas-atjaunosanas.d?id=43838728
23. un 24. novembris Latvijā būs sēru dienas
Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskas klīnikas ārsti psihoterapeiti ir gatavi sniegt bezmaksas krīzes psihoterapeitisko palīdzību „Maxima” traģēdijā cietušajiem, viņu līdzcilvēkiem, kā arī glābējiem. Lūgums zvanīt uz tālruni 67 625 655 vai 20 203 203, lai saskaņotu palīdzības vietu un laiku. Palīdzība tiks sniegta arī brīvdienās.
https://twitter.com/_Vaicekauskis/status/403817992959447040
https://www.delfi.lv/news/national/politics/arvalstu-mediji-plasi-apraksta-tragediju-latvija.d?id=43838490
Būvniecības uzņēmuma RE&RE pārstāvji vērš uzmanību, ka plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos izplatītā informācija par RE&RE valdes priekšsēdētāja Aināra Pauniņa veselības stāvokli ir nepatiesa.
https://twitter.com/j_puce/status/403814083411329024
https://www.delfi.lv/news/national/politics/krievijas-glabeji-gatavi-palidzet-maxima-tragedija.d?id=43838568
22. novembrī Latvijas vēstnieks Lietuvā Mārtiņš Virsis tikās ar Lietuvas Seima priekšsēdētāju Loretu Graužiņieni. Tikšanās laikā Seima priekšsēdētāja vēstniekam izteica visdziļāko līdzjūtību saistībā ar traģisko notikumu Rīgā, „Maxima” tirdzniecībā centrā Zolitūdē. Lietuvas Seima priekšsēdētāja Seima un visas Lietuvas tautas vārdā lūdza nodot līdzjūtības apliecinājumus Latvijas Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai un bojāgājušo, un ievainoto tuviniekiem.
Traģēdijā bojā gājušo skaits sasniedza 32, portālam „Delfi” apliecināja iekšlietu ministra pārstāve Daiga Holma.
https://twitter.com/ltvpanorama/status/403813125549338624
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta speciālisti apkopo informāciju par bērniem, kuri šorīt Zolitūdes apkaimes izglītības iestādēs nav ieradušies uz mācībām, kā arī nav atvesti uz bērnudārziem, lai pārliecinātos, vai neierašanās iemesls nav saistīts ar notikušo traģēdiju „Maxima” lielveikalā, Priedaines ielā 20, un sniegtu bērniem un viņu ģimenēm nepieciešamo palīdzību. Tiek apkopota informācija un tiks sniegta palīdzība arī bērniem, kuru tuvinieki ir cietuši traģēdijā. Zolitūdes apkaimē atrodas trīs skolas – Zolitūdes ģimnāzija, Ziemeļvalstu ģimnāzija un privātā skola „Evrika”, kā arī trīs bērnudārzi – „Zvaniņš”, 264. pirmsskolas izglītības iestāde un Rīgas Zolitūdes pirmsskolas izglītības iestāde.
Joprojām nav precīzu ziņu, cik daudz darbinieku bija veikalā “Maxima”, to portālam “Delfi” sacīja "Maxima Latvija" Komunikācijas vadītājs Jānis Beseris. Tie varētu būt aptuveni 30 darbinieki, taču to vēl skaidros. Pagaidām nav ziņu arī par šī veikala vadītāja likteni.
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ir saņēmis līdzjūtības vēstuli no Tallinas mēra Edgara Savisāra. „Esam saņēmuši ziņas par lielo nelaimi tirdzniecības centrā „Maxima”. Visu Tallinas iedzīvotāju un savā vārdā, izsaku visdziļāko līdzjūtību nelaimes gadījumā cietušajiem un viņu tuviniekiem. Domās mēs esam ar jums,” sacīts vēstulē.
Ivars: Biju vakar veikalā Maxima Zolitūdē no 16.30-16.50 un brīdinājuma signāls par ēkas konstrukcijas bojājumiem skanēja nepārtraukti- tika lūgts bez panikas, apsardzes pavadībā pamest veikalu, bet paši darbinieki nebija informēti par notiekošo un esošām problēmām. Viss ritēja kā parasti. Cilvēki nāca un gāja, kases strādāja un varēja brīvi pārvietoties pa ēku(izmantoju tualeti, veicu pirkumu un gāju projām). Neviens no darbiniekiem neizrādīja nekādu satraukumu vai bažas par informācijā skanošo tekstu un apsargi arī mierīgi stāvēja. Nekas neliecināja par tuvojošos traģēdīju.
https://twitter.com/Dagnyaa/status/403805971979726848
Latvijas vēstniecība Krievijas Federācijā atvērusi līdzjūtības grāmatu Zolitūdes veikala „Maxima” traģēdijā cietušo piemiņai, portālu „Delfi” informēja vēstniecībā. Jau no paša rīta pie vēstniecības ēkas ierodas cilvēki ar ziediem, lai izteiktu līdzjūtību bojāgājušo un cietušo piemiņai. Vēstniecībā tiek saņemti iedzīvotāju tālruņu zvani un e-pasti ar līdzjūtības izteikumiem. Latvijas vēstniecība Krievijā pauž visdziļāko līdzjūtību cietušajiem, viņu ģimenēm un tuviniekiem.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/maxima-tragedija-policijai-ir-tris-versijas-par-nelaimes-iemesliem.d?id=43838314
VUGD vadītājs Normunds Plēgeris un iekšlietu ministrs Kozlovskis prognozē, ka glābšanas darbi Zolitūdē, Priedaines ielā ilgs vēl aptuveni diennakti. Patlaban glābēju rīcībā esot visi nepieciešamie resursi glābšanas darbu turpināšanai.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/maxima-tragedija-pasvaldibu-buvvaldem-liek-nodrosinat-arkartas-parbaudes-sabiedriskajas-ekas.d?id=43838294
„Maxima” traģēdijā cietuši desmit VUGD darbinieki, bet bojā gājuši trīs glābēji. Slimnīcās ārstējas vairāki cietuši glābēji, daži ir arī smagi cietuši. Vieglāk cietušie glābēji saņēmuši medicīnisko palīdzību uz vietas un turpināja strādāt.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/maxima-tragedija-cietusajiem-izmaksas-kompensacijas.d?id=43838290
https://www.delfi.lv/news/national/politics/maxima-tragedija-iedzivotaji-interneta-aktivi-atbalsta-upuru-tuviniekus-cietusos-un-glabejus.d?id=43838224
Sagruvušās „Maxima” ēkas īpašnieks un attīstītājs uzņēmums “Homburg Group”, būvuzraudzības kompānija “CMConsulting”, arhitektūras firma “Kubs”, būvkonstruktoru birojs “HND Grupa” un būvniecības uzņēmums “RE&RE” vadības grupas sanāksmē piektdien nolemts pēc iespējas ātrāk noskaidrot nelaimes cēloņus. Ekspertīzes veikšanai ir arī piesaistīts neatkarīgs būvkonstruktors Valters Celmiņš.
https://twitter.com/ugunsdzeseji/status/403798085739872256
Pirms piektdien plkst.12:00 sasauktās valdības sēdes premjers Valdis Dombrovskis (V) vēlreiz dosies uz traģēdijas vietu.
Pulksten 12:00 sasaukta valdības ārkārtas sēde, valdība lems par sēru dienas un klusuma brīža izsludināšanu, kā arī izskatīs aktuālāko informāciju par „Maxima” traģēdiju.
https://twitter.com/AmiSkywalker/status/403797259596206080
https://www.delfi.lv/news/national/politics/policija-ludz-tuvinieku-palidzibu-maxima-tragedija-bojagajuso-atpazisanai.d?id=43838182
https://www.delfi.lv/news/national/politics/skanas-signals-pirms-tragedijas-maxima-bijis-detalas-skaidros-izmeklesana.d?id=43838156
https://www.delfi.lv/news/national/politics/no-maxima-tragedija-cietusajiem-pacienta-iemaksas-neiekases.d?id=43838158
https://twitter.com/EiropasKomisija/status/403793239398166528
https://twitter.com/Ansis_Stabingis/status/403781207496069120
„Daudzstāvu dzīvojamās ēkas un tirdzniecības centra” Rīgā, Priedaines ielā 20 pasūtītājs - SIA ”Homburg Zolitude”, Projektētājs – arhitektu firma „KUBS” SIA, galvenais būvuzņēmējs – SIA „RE&RE”, būvuzraugs – Mārtiņš Draudiņš, autoruzraudzība – Arhitektu firma „KUBS”.
https://twitter.com/VPRRP/status/403790137911693312
No drupām veikalā „Maxima” izvilktas jau 25 cilvēku mirstīgās atliekas, portālam „Delfi” apliecināja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska pārstāve Daiga Holma.
 Rīgas mērs Nils Ušakovs saistībā ar traģēdiju Zolitūdes „Maxima” veikalā piektdien pulksten 15 ir sasaucis pašvaldības dienestu operatīvo sanāksmi, pēc kuras notiks arī preses brīfings.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/domas-esam-ar-visiem-kurus-skarusi-si-nelaime-premjers-izsaka-lidzjutibu-par-maxima-tragediju.d?id=43837986
Aicinām pārbaudīt, vai kaimiņu dzīvokļos nav bērni, kas palikuši bez pieaugušo uzraudzības. Šādos gadījumos jāzvana glābējiem 112.— Labklājības min (@Lab_min) November 22, 2013
https://twitter.com/Inga_Petersone/status/403784033139957760/photo/1
https://twitter.com/Vodka112/status/403781620727300096
https://www.delfi.lv/news/national/politics/no-tragedija-maxima-cietusajiem-prasita-pacienta-iemaksa-apstiprina-stradina-slimnica.d?id=43837926
https://www.delfi.lv/news/national/politics/atcelta-vugd-sirenu-parbaude.d?id=43837928
Valsts prezidents Andris Bērziņš piektdienas rītā izteicis līdzjūtību daudzajiem traģēdijā ievainotajiem un bojā gājušo tuviniekiem, kā arī pateicies glābējiem un mediķiem par pašaizliedzīgo darbu. Prezidents Latvijas televīzijā atzina, ka nav citu variantu, kā izsludināt sēru dienu.
Šī ir pirmā tik lielā traģēdija pēc pagājušā gadsimta 90.gados Baltijas jūrā notikušās prāmja avārijas, piektdienas rītā Latvijas Televīzijā atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Pasažieru prāmis "Estonia" nogrima 1994.gadā Baltijas jūrā netālu no Somijas piekrastes vētras laikā, aizraujot dzelmē 852 cilvēku dzīvības. Kad katastrofas vietu sasniedza glābēji, ledainajā ūdenī bija izdzīvojuši tikai 137 cilvēki. Pasažieru vidū bija 29 Latvijas iedzīvotāji, no kuriem izglābās tikai seši. Prāmja "Estonia" nogrimšana ir Eiropā traģiskākā miera laika jūras katastrofa.
https://twitter.com/Karlizzz97/status/403774149400989696
https://www.delfi.lv/news/national/politics/zem-sagruvusas-maxima-drupam-dzirdami-mobilo-telefonu-zvani.d?id=43837816
https://www.delfi.lv/news/national/politics/tragedija-zolitudes-maxima-notikusi-cilveku-vainas-del-uzskata-kozlovskis.d?id=43837760
https://www.delfi.lv/news/national/politics/notikusais-lielveikala-maxima-ir-bezprecedenta-gadijums-izsludinas-seru-dienu.d?id=43837812
Portāls DELFI jau ceturtdien līdz vēlai naktij informēja par traģiskajiem notikumiem. Ar arhīva palīdzību piedāvājam atskatu, kā un kas notika Maxima veikalā.https://www.delfi.lv/news/national/politics/tragiska-nakts-pie-sagruvusas-maxima-zolitude-teksta-tiesraides-arhivs.d?id=43837112
https://twitter.com/AgnisBuss/status/403771652401803264
Ceturtdienas vakarā Zolitūdes mikrorajonā iebruka lielveikala "Maxima" jumts, paņemot vismaz 18 cilvēku dzīvības. Portāls "Delfi" turpina teksta tiešraidē sekot līdzi notikumiem traģēdijas vietā.

Naktī no gruvešiem izglābti 40 cilvēki. Slimnīcās līdz pulksten 6 nogādāti 28 cilvēki, vēsta Latvijas Radio.

Ugunsdzēsēji visas nakts garumā rūpīgi strādājuši un centušies atbrīvot cilvēkus, Latvijas Radio sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele. Līdz plkst. 7 bijuši 16 bojāgājušie, no kuriem trīs ir ugunsdzēsēji.

Šembele sacīja, ka ugunsdzēsēju zem gruvešiem vairāk nav.

Viņa apstiprināja, ka naktī uz piektdienu bijusi klusuma pauze, kurā glābēji bija centušies sadzirdēt cilvēkus, kuri varētu būt zem gruvešiem un tas izdevies.

Glābēji piektdien turpinās strādāt, lai gūtu pārliecību, ka zem gruvešiem vairs nav cilvēku. Šembele atturējās prognozēt, cik ilgi glābšanas darbi varētu risināties.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša Latvijas Radio sacīja, ka slimnīcās līdz pulksten 6 no rīta bija nogādāti 28 cietušie no negadījuma vietas. Daži cietušie, kas sākotnēji devušies mājās, pēc tam paši devušies uz slimnīcām.

Cilvēki guvuši gan vieglākas, gan smagākas traumas. Par daudzu cilvēku dzīvībām turpina cīnīties mediķi. Vairākas mediķu brigādes vēl atrodas notikuma vietā un sniedz palīdzību gan cietušajiem, gan tuviniekiem, kuri vēl savus tuviniekus gaida pie veikala.

Kopumā nakts laikā negadījuma vietā strādājušas 24 mediķu brigādes.

Mediķi skubina cilvēkus būt aktīviem un doties nodot asinis, kā to aicinājis Valsts asinsdonoru centrs.

Traģēdijā cietis viens bērns, kurš nogādāts slimnīcā.

Jau vēstīts, ka piektdien sasaukta krīzes vadības padomes sēdē, kā arī paredzēts, ka būvvaldes sāks ārkārtas darbus. Ārkārtas sēde par notikušo plānota arī Rīgas domē.

Rīgas domā paredzēts īpašs aizlūgums par cietušajiem un viņu tuviniekiem. Par notikušo ir sākts kriminālprocess. Pēc pulksten 18 ceturtdienas vakarā Rīgā, Zolitūdē veikalā "Maxima" iebruka jumts. Vēlāk veikalā notika vēl viens iegruvums. Zināms, ka traģēdijā gājuši bojā vismaz trīs cilvēki, vairāki desmiti ir cietuši. Notikuma vietā strādā liels skaits glābēju, mediķu un policistu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Traģēdija Maximā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form