Pēc vētras atjaunota elektroapgāde visiem klientiem
Foto: LETA

AS "Sadales tīkls" ir novērsusi visus spēcīgā vēja izraisītos elektrotīkla bojājumus, un elektroapgāde visiem klientiem atjaunota 9. martā plkst. 23.30.

Vējš lielākos elektrotīkla bojājumus izraisīja Latvijas dienvidu un ziemeļaustrumu daļā, kopumā visā Latvijā novērsts 491 elektrotīkla bojājums. Lai atjaunotu spēcīgā vēja skarto elektrotīklu un atjaunotu klientiem elektroapgādi, 72 bojājumu vietās savienoti trūkušie elektrolīniju vadi, 29 bojājuma vietās nomainīti elektrolīniju balsti un 140 bojājumu vietās no elektrolīnijām noņemti koki vai lūzušie zari.

Kā ziņots, piektdien un sestdien, 8. un 9. martā, Latvijas teritoriju šķērsoja spēcīgs vējš ar brāzmām līdz 28 m/s, kas izraisīja bojājumus arī AS "Sadales tīkls" elektrotīklā.

Vislielākos elektrotīkla bojājumus vējš izraisīja Latvijas ziemeļaustrumu un dienvidu daļā -Aizkraukles, Jēkabpils, Bauskas apkaimē. Atbilstoši vēja pārvietošanās ceļam tika reģistrēti lokāli elektrotīkla bojājumi arī citos novados, kas pārsvarā bija nolauzti un elektrolīniju vados iegāzti koki, sarauti elektrolīniju vadi un bojāti gaisvadu elektrolīniju balsti, kas izraisīja elektroapgādes traucējumus klientiem.

Kopumā no 8. līdz 9. martam novērsts 491 zemsprieguma un vidējā sprieguma elektrotīkla bojājums: 29 bojājuma vietās ir nomainīti elektrolīniju balsti, 72 vietās savienoti trūkušie elektrolīniju vadi un 140 bojājumu vietās no elektrolīnijām noņemti koki un nolauztie koku zari u.c.

Lielākā daļa elektroapgādes traucējumu tika novērsta līdz 9. marta pusdienlaikam, taču visiem klientiem elektroapgāde atjaunota 10. martā plkst. 23.30. Elektroapgādes atjaunošanas darbs kopumā noritēja veiksmīgi. Elektrotīkla bojājumu novēršanu apgrūtināja augstais zemes mitruma līmenis, īpaši vietās, kur elektrotīkla bojājumu novēršanai bija jāizmanto specializētā tehnika.

AS "Sadales tīkls", reaģējot uz meteorologu prognozēm, jau 8. martā uzsāka darbu pastiprinātā režīmā, nodrošinot gatavību nepieciešamības gadījumā novērst iespējamos elektrotīkla bojājumus un operatīvi atjaunot klientu elektroapgādi. Tika mobilizētas papildu elektromontieru brigādes, nodrošinātas materiālās rezerves un visas pieejamās tehnikas vienības, kas tika iesaistītas spēcīgā vēja izraisīto bojājumu likvidēšanā. AS "Sadales tīkls" sazinājās arī ar pašvaldībām un informēja par spēcīgā vēja izraisītajiem iespējamajiem elektroapgādes traucējumiem katras pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Elektroapgāde Sadales tīkls
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form