Pedagogiem solītā 10% algu pieauguma janvārī nebūs, paziņo Seile
Foto: LETA

Jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanas sašūpošana būtu ļaunākais scenārijs, uzskata izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Šādu viedokli viņa šodien pauda žurnālistiem, komentējot pagaidām piešķirtos trīs miljonus eiro pedagogu algas palielināšanai. Seile uzsvēra, ka šāda summa noteikti ir nepietiekama pilnvērtīgai modeļa ieviešanai.

Reaģējot uz Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pausto iespēju streikot, ja valdība neradīs iespējas piešķirt prasītos 36 miljonus eiro, Seile skaidroja, ka, neraugoties uz to, ka pedagogiem tika solīts algu pieaugums, visticamāk, algu palielinājums no 1.janvāra 10% apmērā nebūs iespējams. To viņa skaidroja ar ierobežotajiem resursiem, aicinot sadarbības partnerus meklēt kompromisa variantus, kā ar esošajiem resursiem panākt apmierinošu kvalitāti.

Seile solīja aizstāvēt pedagogu intereses, cīnoties par pieprasītā finansējuma apjomu, tomēr viņa vēlreiz uzsvēra, ka valsts budžeta iespējas ir ļoti ierobežotas, tāpēc arodbiedrībai ir visas tiesības protestēt.

Kā ziņots, LIZDA sākusi apsvērt streika iespējas. Šāda iespēja tika skaidrota ar to, ka valdība neatbalstīja visas pieprasītās summas, kas paredzētas pedagogu algu celšanai, piešķiršanu.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi divus iespējamos pedagogu darba samaksas modeļus. Viens no tiem paredz esošā modeļa "Nauda seko skolēnam" pilnveidi, savukārt otrs - pāreju uz pilnas slodzes darba laiku.

Jaunā pedagogu darba samaksas modeļa aprobācija jau ir sākusies, un pedagogi, kā arī IZM bija norādījuši, ka jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai nepieciešams papildu finansējums. Pretējā gadījumā tas var tikai pasliktināt esošo pedagogu darba samaksas situāciju.

Tags

Izglītība Izglītības un zinātnes ministrija LIZDA

Comment Form