Ministru kabinets (MK) otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) izstrādātos grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), kas ļaus strādājošiem pensionāriem izmantot likumā noteikto neapliekamo minimumu, informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas departamentā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Izmaiņas likumā izstrādātas, izpildot valdības deklarācijā un Uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākuma plānā minētos uzdevumus.

Lai strādājošie pensionāri varētu pilnībā izmantot likumā noteikto neapliekamo minimumu, grozījumos iestrādātas normas, kas paredz neapliekamā minimuma piemērošanu visiem pensionāru ieņēmumiem, kas tiek aplikti ar ienākuma nodokli. Pašreiz likums par IIN nosaka, ka pensijas neapliekamā minimuma daļa, ja tā netiek pilnībā izmantota, nevar tikt attiecināta uz cita veida ienākumu.

FM izstrādātie grozījumi likumā sniegs atbalstu maksātājiem, kuri gūst ienākumus no saimnieciskās darbības lauksaimniecībā un lauku tūrismā. Viņiem likumā noteikto atbrīvojumu apmēru plānots palielināt no 3000 līdz 4000 latu gadā. Likumprojekts paredz arī līdz 300 latiem palielināt likumā noteikto robežu, sākot ar kuru iegādātās materiālās vērtības uzskatāmas par pamatlīdzekli.

Projektā noteikts arī attiecināt speciālo algas nodokļa režīmu uz visiem Latvijas jūrniekiem neatkarīgi no tā, zem kādas valsts karoga reģistrēts kuģis, uz kura strādā nodarbinātais. Līdz šim spēkā ir režīms, kas paredz īpašu algas nodokļa piemērošanu personām, kas nodarbinātas uz iekšzemes uzņēmuma vai valdījumā esoša starptautiskajos pārvadājamos izmantojama kuģa, ja tas reģistrēts Latvijas Kuģu reģistrā. Ņemot vērā, ka liela daļa jūrnieku nodarbināti uz ārzemju kuģiem un Latvijā samazinās jūrniecībā nodarbināto skaits, turpmāk specifiskais nodokļu režīms attieksies uz visiem jūrniekiem.

Grozījumos paredzēts arī precizēt vairākas tehniskas detaļas, piemēram, noteikt, ka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli tiks aplikts arī nerezidentu gūtais ienākums no izlozēm un azartspēlēm, ja laimests pārsniedz 500 latu. Likumprojektā izsvītrots arī termins "individuālais darbs".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form