Pērn nodrošināta iespēja mācīties 13 nepilngadīgiem patvēruma meklētāju bērniem
Foto: F64

2014. /2015. mācību gadā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir nodrošinājusi 13 nepilngadīgu patvēruma meklētāju izglītības ieguves iespējas, liecina Labklājības ministrijas (LM) sagatavotais pārskats par bērnu stāvokli Latvijā 2014.gadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

IZM nosaka izglītības iestādes, kurās ir tiesīgi mācīties nepilngadīgie, saskaņojot to ar Iekšlietu ministriju un pašvaldību. Ziņojumā ir minētas piecas skolas.

LM norāda, ka nepieciešams izveidot un pilnveidot alternatīvo statusu saņēmušo un bēgļu bērnu veselības un sociālās aprūpes un izglītības sistēmu, izdarot nepieciešamos grozījumus normatīvajos aktos un piesaistot nepieciešamo finansējumu

IZM valsts budžeta ietvaros īsteno izglītības nodrošināšanu patvēruma meklētāju nepilngadīgiem bērniem. Patvēruma meklētāja nepilngadīgam bērnam un nepilngadīgam patvēruma meklētājam ir tiesības uz pamatizglītību un vidējo izglītību, kā arī tiesības pēc pilngadības sasniegšanas turpināt iesākto izglītību.

Likums arī nosaka, ka nepilngadīgam trešās valsts valstspiederīgajam vai bezvalstniekam, kuram nav likumīga pamata uzturēties Latvijā, ir tiesības iegūt pamatizglītību laika posmā, kas noteikts brīvprātīgai izceļošanai, vai laika posmā, uz kādu izraidīšana atlikta, kā arī viņa aizturēšanas laikā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form