Pērn Satiksmes ministrijā prēmijās un piemaksās izmaksāti 290 463 eiro
Foto: F64

Pagājušajā gadā Satiksmes ministrijā (SM) nodarbinātajiem piemaksās un prēmijās pirms nodokļu nomaksas jeb bruto izlietoti 290 463 eiro, kas, salīdzinot ar 2016. gadu, ir gandrīz divas reizes vairāk, informē ministrijā.

Tai skaitā pērn bija piemaksa par speciālo dienesta pakāpi un diplomātisko rangu 10 686 eiro, samaksa par virsstundu darbu 3266 eiro apmērā, piemaksa par personīgo darba ieguldījumu un darba kvalitāti – 163 588 eiro, piemaksa par papildus darbu – 19 654 eiro, prēmijas un naudas balvas – 93 269 eiro.

SM pārstāvji informēja, ka 2016. gadā ministrijā nodarbinātajiem piemaksās un prēmijās bruto tika izlietoti 151 352 eiro, tai skaitā piemaksa par speciālo dienesta pakāpi un diplomātisko rangu 7884 eiro, samaksa par virsstundu darbu 6527 eiro, piemaksa par personīgo darba ieguldījumu un darba kvalitāti 114 220 eiro, piemaksa par papildus darbu 15 296 eiro, prēmijas un naudas balvas 7425 eiro.

Izmaksu pieaugums, salīdzinot ar 2016. gadu, galvenokārt skaidrojams ar tādām izdevumu pozīcijām kā nozares atašeju maiņa, kur atlīdzības apmērs tiek noteikts, ņemot vērā atašeja ģimenes stāvokli - bērnu skaits, laulātais. Pērn 30% nodarbināto - primāri ar zemāko atalgojuma līmenī - tika pārskatīta mēnešalga un 2017. gadā tika izmaksāta prēmija atbilstoši ikgadējam darbības rezultāta novērtējumam par 2016. gadu, atbilstoši katra nodarbinātā vērtējumam un nostrādātajam laikam, kas nebija iespējams 2016. gada finanšu resursu ietvaros.

Ministrijas pārstāvji arī skaidroja, ka ministrijā ir augsts nodarbināto mainības rādītājs, - saskaņā ar Valsts kontroles ziņojumu par 2016. gadu SM nodarbināto mainība sasniedza 44%. Tas kopumā esot lielākais mainības rādītājs ministriju centrālajos aparātos, kas nozīmē, ka ministrijai ir grūti nokomplektēt brīvās amata vietas, - īpaši vidēja līmeņa vadītāju amatos, ņemot vērā piedāvāto atalgojumu un nepieciešamās prasības - atbilstoša izglītība, pieredze, svešvalodu zināšanas.

Tāpēc SM motivē palikušos nodarbinātos uzņemties papildus pienākumus, nosakot piemaksas par to veikšanu tiem, kuri tam piekrīt. Piemaksas par papildus pienākumu pildīšanu tiek maksātas līdz vakances aizpildīšanai, norādīja SM pārstāvji.

Source

LETA

Tags

Satiksmes ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form