Pērn visvairāk bezdarbnieku ar invaliditāti strādājuši par informācijas ievadīšanas operatoriem un lietvežiem
Foto: stock.xchng

Īstenojot projektu "Pasākums noteiktām personu grupām", izveidotas 603 valsts līdzfinansētas darbavietas un nodarbināti 715 bezdarbnieki ar invaliditāti, liecina Labklājības ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No projektā iesaistīto cilvēku skaita visvairāk - 12% - bezdarbnieku ar invaliditāti strādāja par informācijas ievades operatoriem, lietvežiem un labiekārtošanas strādniekiem. Otrs lielākais nodarbināto īpatsvars jeb 11% strādājuši par grāmatveža palīgiem, bet 9% - par aprūpētājiem. Salīdzinoši liels skaits jeb 9% bijuši nodarbināti kā administratori, palīgstrādnieki, šuvēji un mazumtirdzniecības veikala pārdevēji. Savukārt 7% pērn algu saņēmuši par apkopēja darbu veikšanu.

Vairāk nekā puse jeb 54,5% bezdarbnieku ar invaliditāti strādāja SIA, bet vismazākais skaits - 0,9% - akciju sabiedrībās. Pašvaldībās bija nodarbināti 10,7%, bet biedrībās - 9,1% bezdarbnieku ar invaliditāti. Savukārt zemnieku saimniecības nodarbinājušas 2,8% cilvēku.

2011.gada laikā bezdarbniekiem ar invaliditāti sniegti arī 11 750 pakalpojumi, piemēram, neformālā apmācība, apmācības darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, profesionālā apmācība, konsultācijas par komercdarbības vai pašnodarbinātības sākšanu.

Labklājības ministrija ziņo, ka pagājušajā gadā atbilstoši katra pasākumā iesaistāmā bezdarbnieka ar invaliditāti veselības stāvokļa novērtējumam tika pielāgotas 510 darba vietas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Labklājības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form