Pētījums: 61% iedzīvotāju uzskata, ka skolā nebūtu jāmāca bērnus ziedot dzīvību par Latviju
Foto: LETA

Jautājumā par ziedošanos valsts labā 61,1% iedzīvotāju uzskata, ka skolās nebūtu jāmāca bērnus atdot dzīvību par Latviju, liecina konservatīvu ideju institūta "Populares Latvija" un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma "Laba skola: vēlmes un vērtējums" rezultāti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt tikai 16,9% aptaujāto domā, ka skolās tas būtu jāmāca. Tikmēr nedaudz vairāk nekā piektdaļa respondentu izvēlējušies atbildi "grūti pateikt".

Pētījuma autori akcentē, ka iedzīvotāji, kuru ģimenē ir skolas vecuma bērni, biežāk nekā caurmērā uzskatījuši, ka bērni nav jāmāca atdot dzīvību par Latviju, proti, 64% respondentu.

Analizējot datus atkarībā no sarunvalodas ģimenē, atklājies, ka iedzīvotāji ar latviešu sarunvalodu ģimenē biežāk nekā tie, kuri ģimenē sarunājas krievu valodā, uzskatījuši, ka bērniem ir jāmāca atdot dzīvību par Latviju, attiecīgi 20% un 13%.

Aptaujā piedalījās 1002 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pētījums ''Laba skola: vēlmes un vērtējums'' sniedz dziļāku ieskatu valsts iedzīvotāju vērtību orientācijā. Tā spilgti atspoguļojas tieši izteiktajās vēlmēs pēc tā, kādam jābūt mācību saturam un metodēm Latvijas skolās. Pētījuma autori vēlējās noskaidrot, vai skolās jāmāca būt savas valsts patriotiem, vai arī mēs vēlamies redzēt savus bērnus multikulturālus un atvērtus, kā arī vai vecāki piekristu, ka viņu bērnus skolotāji var sodīt.

"Populares Latvija" ir konservatīvo ideju institūts, kura darbības pamatā ir modernā konservatīvisma pamatprincipi - brīva uzņēmējdarbība, maza valsts pārvalde, indivīda brīvības un Eiropas tradicionālās vērtības.

Konservatīvo ideju institūts "Populares Latvija" nav saistīts ne ar vienu politisku partiju vai reliģisku organizāciju. Institūta misija ir definēt, izplatīt un iedzīvināt Latvijā moderni konservatīvas idejas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

SKDS
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form