Pētījums: Latvijas dalība ES veicinājusi institūciju modernizāciju, bet ne nabadzības izskaušanu
Foto: Shutterstock

Latvijas dalība Eiropas Savienībā (ES) veicinājusi institūciju modernizāciju, bet ne nabadzības izskaušanu, secināts pārskatā par tautas attīstību 2019/2020 "Latvijas Eiropeizācija", ko izdevis Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūts un kas veltīts tēmai – kā dalība ES ietekmējusi Latvijas valsti, ekonomiku un sabiedrību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Lai gan sabiedrībā notikusi plaša mēroga pārorientācija eiropeisko vērtību virzienā, Latvijas dalība ES nav panākusi būtiskas pozitīvas pārmaiņas cīņā pret valstī iesīkstējušo nabadzību, nevienlīdzību un lauku panīkumu. Šīs problēmas var risināt tikai ar valsts reformu palīdzību, kuras jāveic valdībai," norāda izdevuma galvenais redaktors, LU asociētais profesors Daunis Auers.

Izdevuma autori atklāj, ka ES ietekme izteikti jūtama galvenajās politiskajās institūcijās un tā veicinājusi plašu valdības modernizāciju un vispārēju pārstrukturēšanu. Būtiski, ka pārskatā publicēti ne tikai galvenie secinājumi par katru no analizētajām jomām, bet arī svarīgākie uzdevumi, kas Latvijai veicami nākamajās desmitgadēs veiksmīgai attīstībai valsts un starptautiskā līmenī. Tajā iekļauta arī pētījumu centra SKDS veiktā aptauja par Latvijas iedzīvotāju attieksmi, vērtībām un Latvijas eiropeizācijas izpratni.

Aktualizējot Latvijas svarīgākos uzdevumus nākamajai desmitgadei, 27. janvārī plkst. 15.30 notiks paneļdiskusija ar Valsts prezidenta Egila Levita, Latvijas Bankas prezidenta Mārtiņa Kazāka un Saeimas Eiropas Lietu Komisijas priekšsēdētājas Vitas Tēraudas dalību, ko tiešsaistē būs iespējams vērot portālā "Delfi" un LU mājaslapa.

Pārskata par tautas attīstību 2019/2020 Latvijas Eiropeizācija autoru vidū ir pētnieki no Latvijas Universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskolas un Valsts prezidenta kancelejas. Pārskats par tautas attīstību tiek izdots kopš 1995. gada, turpinot tradīciju paust neatkarīgu ekspertu viedokli par aktuālām sociālām, ekonomiskām un politiskām problēmām Latvijā no tautas attīstības perspektīvas.

Ar pārskatu iespējams iepazīties šeit.


Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Banka Latvijas Universitāte SKDS Valsts prezidenta kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam