Pie atbildības sauks arī Latvijas karoga attēla zaimotājus
Foto: LETA

Par dekoratīvos nolūkos lietota Latvijas valsts karoga vai karoga attēla zaimošanu vainīgās personas būs saucamas pie atbildības, tāpat stingrāk uzraudzīs karoga izgatavošanu un izplatīšanu tirdzniecībai, galīgajā lasījumā ceturtdien lēmusi Saeima.

Kā portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienestā, Latvijas valsts karoga likumā jau līdz šim ir bijusi noteikta atbildība par Latvijas valsts karoga zaimošanu vai klajas necieņas izrādīšanu pret to.

Taču Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi precizē, ka atbildību piemēros arī par dekoratīvos nolūkos lietota karoga vai tā attēla zaimošanu vai klajas necieņas izrādīšanu pret to.

Tāpat grozījumi precizē, ka Ministru kabinetam ne vēlāk kā līdz 30. septembrim ir jānosaka kritēriji materiālam, no kāda tirdzniecībai izgatavojams Latvijas valsts karogs un Latvijas valsts karoga vimpelis, kā arī prasības karoga attēlam un sēru lentei.

Līdz šim kā vienīgais tehniskais parametrs Ministru kabineta noteikumos bija noteikts karoga krāsas tonis, un tas ir nepietiekams nosacījums, lai nodrošinātu korektu Latvijas valsts karogu izgatavošanu un izplatīšanu, likumprojekta anotācijā atzīmējuši tā autori.

Grozījumi nosaka, ka Latvijas valsts karoga un Latvijas valsts karoga vimpeļa, kas izgatavots no auduma, noteikto prasību ievērošanas uzraudzību veiks Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esošais Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).

Ar likuma grozījumiem noteikts, ka PTAC būs tiesīgs aizliegt Ministru kabineta noteikumu prasībām neatbilstoša no auduma izgatavota Latvijas karoga izplatīšanu un pieprasīt tā izņemšanu no tirdzniecības.

Tags

Ekonomikas ministrija Patērētāju tiesību aizsardzības centrs PTAC Saeima

Comment Form