Pēdējo gadu laikā strauji pieaugušas atlīdzības, ko apdrošinātāji izmaksājuši par ceļu satiksmes negadījumos personai nodarītajiem zaudējumiem, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotā statistika.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Desmit gadu laikā, no 1997.gada līdz šā gada 1.maijam, apdrošinātāji apdrošināšanas atlīdzībās sakarā ar personai nodarītajiem zaudējumiem izmaksājuši gandrīz trīs miljonus latus. Savukārt, šā gada pirmajos četros mēnešos apdrošināšanas atlīdzībās par personai nodarītajiem zaudējumiem izmaksāti jau gandrīz 600 tūkstoši lati.

"Ar katru gadu pieaug sabiedrības informētība par savām tiesībām ceļu satiksmes negadījumos un reizē pieaug arī iesniegto pieteikumu skaits apdrošinātājiem par atlīdzībām, kas paredzētas par personai nodarītajiem zaudējumiem," norāda LTAB valdes priekšsēdētāja vietniece Baiba Gribuste. Pēdējos gados strauji pieaudzis šī atlīdzību veida vidējās izmaksas lielums - ja 2000.gadā šī atlīdzība bija vidēji 159 latu, tad pērn tā bija 377 latu un šogad jau ap 500 latu.

Vislielāko īpatsvaru - 82% no desmit gadu laikā izmaksātajām apdrošināšanas atlīdzībām par personai nodarītajiem zaudējumiem veido ar ārstēšanos saistīti izdevumi.

Piemēram, 47% no gandrīz trim miljoniem latu ir atlīdzināti par paša cietušā ārstēšanās izdevumiem, 27% ir atlīdzināti Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrai (VOAVA), jo tā apmaksā cietušo personu ārstēšanos slimnīcās un rehabilitācijas iestādēs, bet pieci procenti atlīdzināti cietušajiem sakarā ar zaudējumiem pārejošas darbnespējas dēļ, liecina apkopota informācija. No 2005.gada 1.maija cietušajiem ir iespēja pieteikties arī uz nemateriālo zaudējumu kompensāciju sakarā ar cietušās personas fizisku traumu, sakropļojumu, invaliditāti, kā arī tuvinieka invaliditāti vai nāvi. LTAB informācija liecina, no 2005.gada 1.maija līdz pat 2007.gada 1.maijam par nemateriāliem zaudējumiem apdrošinātāji apdrošināšanas atlīdzībās izmaksājuši jau 67 tūkstošus latu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form