Pieejami vairāk nekā 21 700 brīvie vakcinācijas pierakstu laiki
Foto: DELFI

Ņemot vērā Ministru kabineta lēmuma par visas sabiedrības pakāpenisku vakcināciju no 3. maija, no šodienas vietnē manavakcina.lv jebkurš Latvijas iedzīvotājs vecumā virs 18 gadiem var izvēlēties sev tuvāko un ērtāko vakcinācijas vietu visā Latvijā un pieraksta laiku. No pirmdienas, 3. maija, iedzīvotājiem ir pieejami vairāk nekā 21 700 brīvie vakcinācijas pierakstu laiki.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informēja Veselības ministrijā, pierakstu laiki tiks pakāpeniski papildināti. Lai saņemtu vakcīnu, jāiet uz vietni manavakcina.lv, jāautorizējas ar internetbanku vai eParakstu un jāizvēlas vakcinācijas vieta un laiks.

Svētdien, 2. maijā, vakcinācijas iespēja vēl pirms visas iedzīvotāju vakcinācijas tika atvērta arī tiem manavakcina.lv reģistrētajiem iedzīvotājiem, kuri vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 bija pieteikušies vēl martā un aprīlī. Vēl iepriekš, 30. aprīlī, iespēja izvēlēties kalendāra laikus varēja visi tie, kuri vēl februāra ietvaros pieteicās savai Covid-19 vakcīnai vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.

Pirmdienas, 3. maija vakarā, plānotā "Pfizer-BioNTech" ražoto vakcīnu piegāde tiks nogādāta uz vairākiem liela mēroga vakcinācijas centriem jau 4. maija rītā, kā arī uz dažiem centriem un citām vakcinācijas vietām tuvākajās dienās, lai nodrošinātu raitu iedzīvotāju vakcināciju.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts saka: "Esam izdarījuši visus darbus, lai ar šodienu nodrošinātu visas sabiedrības pakāpenisku vakcināciju. Vakcinācija norisināsies pie vakcinācijas veicējiem, pamatojoties uz atvērtajiem un aizpildītajiem pierakstu laikiem – gan liela mēroga vakcinācijas centros, gan arī ārstniecības iestādēs. Vakcināciju turpinās arī ģimenes ārsti. Esam primāri nodrošinājuši mūsu senioriem un iedzīvotājiem ar hroniskām saslimšanām prioritāru vakcināciju līdz šim, kas bija ļoti būtisks priekšnosacījums visas sabiedrības vakcinācijas uzsākšanai. Uz šo brīdi no visām Latvijā pieejamajām vakcīnām 57% vakcīnu ir saņēmuši iedzīvotāji virs 60 gadiem, savukārt iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām – 18%."

No 3. maija un turpmāk vakcinācijas veicēji, tai skaitā lielajos vakcinācijas centros, aizvien aktīvāk vērs vaļā vakcinācijas vakcinācijas pierakstus vietnē manavakcina.lv, lai turpināti liela mēroga vakcinācijas nodrošināšanu.

30. aprīlī iespēja vēl pirms visas sabiedrības vakcinācijas izvēlēties pieraksta laiku tika nodrošināta 40 222 iedzīvotājiem, kuri vietnē manavakcina.lv bija pieteikušies vēl februāra mēneša laikā, savukārt 2. maijā izvēle tika nodrošināta 31 874 iedzīvotājiem, kuri bija pieteikušies manavakcina.lv martā un aprīlī.

Lai jebkurš Latvijas iedzīvotājs vakcinētos pret Covid-19 – jāatver vietne manavakcina.lv, jāautorizējas ar internetbanku vai eParakstu, jāizvēlas vakcinācijas vieta un laiks, jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts), jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Veselības ministrija atgādina, ka vakcinācijas pieraksts ir atvērts ne tikai tuvākajām dienām, bet trīs nedēļām uz priekšu.

Joprojām pieteikties vakcīnai un pieteikties uz noteiktu laiku un vietu var arī pa tālruni 8989.

Latvijā šobrīd kopā izmantotas 316 955 vakcīnu devas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form