Piekautā puisēna mātei uz laiku apņem aprūpes tiesības
Foto: Shutterstock

Rīgas Bāriņtiesa pieņēmusi lēmumu atņemt aprūpes tiesības mātei, kuras trīs gadus vecais bērns ceturtdien ar smagām traumām nogādāts Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā, pastāstīja Bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Redzot šo situāciju, esam pieņēmuši vienpersonisku lēmumu, jo māte ir neadekvāti rīkojusies, tajā skaitā nav veikusi tās darbības, kas būtu jāveic pie šiem apstākļiem," sacīja Krasnogolovs. Vienpersoniskais lēmums paredz mātei atņemt civillikumā paredzētās bērna aprūpes tiesības, un tas ir spēkā 15 dienas. Pēc tam Bāriņtiesa sasauks koleģiālo sēdi trīs locekļu sastāvā, kas lems par mātes tiesību atjaunošanu.

Patlaban bērns līdz atlabšanai paliks slimnīcā. Mātei nav noteikts liegums tikties ar mazuli, taču tas, visticamāk, būs iespējams tikai speciālistu klātbūtnē, uzsvēra Krasnogolovs. Ja mātei aprūpes tiesības netiks atjaunotas, saskaņā ar likumu bērns tiks nodots aizbildņu vai radinieku aprūpē, ievietots audžuģimenē vai bērnunamā.

Ģimene iepriekš nav nonākusi Bāriņtiesas redzeslokā un tās speciālistiem nav informācijas, vai kāds par šo ģimeni agrāk ir sūdzējies policijā. "Ja bērns ar tik smagām traumām nonācis slimnīcā un atrodas ļoti lielā dzīvības apdraudējumā, tur nav citu variantu un jautājums ir jārisina policijai," norādīja Krasnogolovs. Bāriņtiesa neatklāj, vai ģimenē ir bijuši citi bērni un kādos apstākļos tā dzīvo, jo par šo gadījumu ir ierosināts kriminālprocess.

Bāriņtiesas speciālisti apsekojuši ģimenes dzīvesvietu un runājuši ar māti. Krasnogolovs sacīja, ka "apstākļi ir atbilstoši, bet ne motivācija, jo šāda situācija nevar izveidoties vienas dienas laikā."

Jau ziņots, ka Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā ceturtdien no rīta nogādās trīs gadus vecs bērns ar smagām traumām, kas gūtas ilgstošā laika posmā, informēja slimnīcas pārstāve Romēna Namniece.

Bērnam nonākot slimnīcā, viņa veselības stāvoklis bijis smags - viss viņa ķermenis bija klāts ar daudziem sasitumiem, brūcēm un zilumiem. Uz bērna ķermeņa ir svaigas brūces, sasitumi, kā arī zilumi, kas liecina par to, ka viņš tos guvis arī pavisam nesen. Uz jautājumu, vai tie varētu būt nejauši gūti sasitumi, Namniece norādīja, ka bērnam ir sasists viss ķermenis: gan rokas un kājas, gan mugura un galva.

Pašlaik 2007.gadā dzimis puisītis ārstējas slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā, un salīdzinājumā ar vakardienu viņa veselības stāvoklis ir stabilizējies, bet joprojām bērns tiek elpināts mākslīgi. Puisītis arī nedaudz kontaktē ar ārstniecības personām. Pašlaik notiek un ir paredzēti dažādi izmeklējumi, kā arī rit nepieciešamais ārstēšanas process.

Kā apstiprināja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis, policija ir saņēmusi informāciju par minēto gadījumu un ir sākts kriminālprocess par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo. Pašlaik notiek izmeklēšana, un sīkāku informāciju policija nesniedz.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā informēja, ka izsaukums saņemts no Rīgas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form