Piektdien Latvijā sāksies meža ugunsnedrošais periods
Foto: LETA

Latvijā piektdien, 24.aprīlī, sāksies meža ugunsnedrošais periods, liecina Valsts meža dienesta paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valsts meža dienests katru gadu nosaka meža ugunsnedrošo laika posmu un izsludina tā sākumu un beigas visā Latvijas teritorijā. Meža ugunsnedrošajā periodā, uzturoties mežā, visiem iedzīvotājiem ir jāievēro ugunsdrošības prasības.

Tostarp, uzturoties mežos un purvos, līdz ar ugunsnedrošā laika perioda iestāšanos ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kā arī kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas.

Tāpat aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, kā arī darīt jebko citu, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem līdz ar ugunsnedrošā laika perioda iestāšanos ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā.

Meža īpašniekiem jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvotas no sagāztajiem kokiem un krūmiem un lai, nepieciešamības gadījumā, meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties. Tāpat meža īpašniekiem pēc meža ugunsgrēka likvidācijas viņa mežā ir pienākums uzraudzīt meža ugunsgrēka vietu.

Pēc Valsts meža dienesta publiskotās informācijas, 2020.gadā līdz 9.aprīlim Valsts meža dienests reģistrējis 70 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto platību 36,67 hektāri. Visvairāk meža ugunsgrēku šogad bijis Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā un Latgalē.

Savukārt 2019.gadā Latvijā kopumā reģistrēja 1110 meža ugunsgrēku 822 hektāru platībā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts meža dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form