Piektdien un sestdien prioritārās grupas lielajos centros var vakcinēties pret Covid-19
Foto: LETA

Piektdien, 23. aprīlī, un sestdien, 24. aprīlī, vairākos liela mēroga vakcinācijas centros iedzīvotājiem no šobrīd atvērtajām prioritārajām grupām ir iespēja vakcinēties pret Covid-19 ar "Pfizer-BioNTech" Covid-19 vakcīnu "Comirnaty", portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tas iespējams, iepriekš reģistrējoties, izvēloties konkrētu vietu un laiku vietnē "manavakcina.lv".

Šajā nedēļas nogalē vakcinēties liela mēroga vakcinācijas centros pēc iepriekšējas pieteikšanās vietnē "manavakcina.lv" tiek aicināti seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem/bērniem ar imūnsupresiju, smagi slimu personu aprūpētāji, izglītības iestāžu darbinieki, operatīvo dienestu darbinieki/valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā "ViVaT", atgādināja VM.

Par savu piederību prioritārajai grupai iedzīvotāji var pārliecināties, atverot vietni "manavakcina.lv", kurā sistēma apkopojusi datus no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datubāzes, slimību reģistriem, kompensējamo zāļu sarakstiem, kā arī nozaru ministriju iesniegtajiem profesiju sarakstiem. Ja prioritārā grupa ir atvērta, tad papildu dokumenti vai apliecinājumi nav nepieciešami. Persona var reģistrēties vakcīnas saņemšanai sev ērtā liela mēroga vakcinācijas centrā, kas pieejams darbam nedēļas nogalē.

Vietnē "manavakcina.lv" iedzīvotājiem iespēja vakcinēties liela mēroga centros šajā nedēļas nogalē Rīgā, "Atta" centrā, kā arī Jūrmalas Sporta skolā. Darba laiks no pulksten 9 līdz pulksten 17. Liela mēroga vakcinācijas centru saraksts, kas vakcinēs šajā nedēļas nogalē, vēl var tikt papildināts, par ko tiks ziņots publiski, norāda VM.

Lai piereģistrētos vakcinācijai liela mēroga centrā jāatver vietne "manavakcina.lv" un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts. Ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas kalendārs no tiem liela mēroga centriem, kas darbosies šajā nedēļas nogalē, atzīmējot sev vēlamo laika intervālu. Jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts). Jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Iedzīvotāji tiek aicināti nākt uz liela mēroga vakcinācijas centriem tikai tajā gadījumā, ja ir saņemts apstiprinājums no vietnes "manavakcina.lv" par vakcināciju, kā arī nākt uz vakcinācijas centriem ne ātrāk kā 15 minūtes pirms sava apstiprinātā vakcinācijas laika, aicina VM.

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, iedzīvotāji tiek aicināti nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

Jautājumu gadījumā par centru darbību iedzīvotāji aicināti sazināties pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form