Šodien ir paredzēta gan Tautas partijas (TP) tikšanās ar valsts prezidentu Valdi Zatleru, gan koalīcijas pārstāvju sanāksme, kurā būtu jākļūst skaidram, vai pārējās koalīcijas partijas piekrīt TP sagatavotā reorganizācijas plāna īstenošanai un vai esošā valdība turpina darbu. Skaidri pateikusi, kā šodien grasās rīkoties, TP nav – arī 18.februāra raidījumā "Kas notiek Latvijā?" Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrs Edgars Zalāns vairakkārt atkārtoja, ka ir jāsagaida piektdiena.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tomēr viņš pauda uzskatu, ka gadījumā, ja valdība neīstenos arī TP plānu, par kura realizēšanu ir vienojušies premjers ar prezidentu, situācija iegūs "kaut kādu jaunu pavērsienu". E.Zalāns raidījumā arī nebija gatavs apgalvot, ka partija uzreiz ies prom no valdības un atsauks savus ministrus, taču norādīja, ka tā pagaidīs piektdienu un "paskatīsies".

Valdības rīcība izpelnījās E.Zalāna kritiku saistībā ar to, ka vairāk uzmanības tiek pievērsts tam, kas strādā, nevis tam, kā strādā. Viņš uzsvēra starptautiskā aizdevuma piešķīrēju bažas nevis par stabilitātes zaudēšanu, bet valdības darba kvalitāti un atzina, ka atsevišķiem ministriem vai valdība būs jāiet prom, ja "mēs nevaram pārliecinoši pateikt, ka tas, kā mēs strādājam, ir pareizi un nes rezultātu". Zināms, ka valdības pieņemtie lēmumi saistībā ar starptautiskā aizdevuma izlietošanu, budžeta izdevumu samazināšanu un ekonomikas stimulēšanu ir saņēmuši dažādu iedzīvotāju grupu un ekspertu kritiku.

E.Zalāns arī nebija ar mieru pateikt, ka TP aicinās valsts prezidentu atlaist Saeimu. Viņš norādīja, ka Saeimā pret partijas priekšlikumu par pirmstermiņa vēlēšanām nobalsoja pret un "tas ir tikai normāli, ka katrs aizstāv savu priekšlikumu", tāpēc partija negrasās rosināt citādu veidu, kā pārjaunot tautas uzticību saviem priekšstāvjiem.


18.februāra publiskās debates "Kas notiek Latvijā?", kā arī citus to būtiskākos fragmentus varat noskatīties www.knl.lv.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form