Piektdienas rītā Liepājas un Talsu apkaimēs apledojuši autoceļi
Foto: Shutterstock

Tā kā pēc atkušņa valstī atkal iestājies sals autoceļi apledo, un līdz ar to apgrūtināta braukšana patlaban ir uz valsts galvenajiem ceļiem Liepājas virzienā (A9) no Kalnciema līdz Apšupes krustojumam un uz reģionālajiem autoceļiem Talsu apkaimē, informēja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekšējo dienu atkušņa dēļ daudzviet uz grants autoceļiem ir iestājies šķīdonis. Patlaban masas ierobežojumi ir ieviesti 118 valsts autoceļu posmos ar grants segumu. Visvairāk transporta masas ierobežojumu patlaban ir Ogres, Aizkraukles, Bauskas, Jelgavas, Saldus un Kuldīgas apkārtnē.

Applūdis un slēgts autoceļš Ozolpils-Degole (V1455) posmā no Vienības līdz Degolei (7,6. līdz 10,3. kilometrs). Ceļš ir applūdis pie Degoles skolas (9,2. kilometrā). Applūšanu sekmēja straujais atkusnis un lietus, turklāt ir aizsērējusi vai aizsalusi privātīpašumā esošā meliorācijas sistēma.

Pavasarī, sākoties atkusnim uz grants autoceļiem, visā valsts teritorijā ir novērojams šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem. Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Kā skaidro LVC, grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – ar smago tehniku uzbraucot uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Valsts ceļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form