Piešķir 28 500 latu bijušo ministru un premjera padomnieku kompensācijām
Foto: LETA

Valdība otrdien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 28 502 latus, lai Valsts kanceleja varētu izmaksāt kompensācijas un atlaišanas pabalstus iepriekšējās valdības ministriem un premjera Valda Dombrovska (JL) biroja darbiniekiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdzekļi tiks gūti, palielinot šī gada budžeta apropriāciju, tas ir, uz budžeta deficīta rēķina.

Atlaišanas pabalstus maksās tiem ministriem un premjera konsultantiem, kuri neturpina darbu jaunajā valdībā, savukārt vairāki iepriekšējās valdības ministri un Dombrovska biroja darbinieki, kuri strādās arī jaunajā Ministru kabinetā, saņems kompensācijas par neizmantoto atvaļinājumu.

Valdībā iesniegtie dokumenti liecina, ka bijušajai un esošajai iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei ("Vienotība") tiks izmaksāta kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu 1947,96 latu apjomā, bijušais kultūras ministrs Ints Dālderis (JL) saņems kompensāciju par neizmantoto atvaļinājumu 1789,94 latu apjomā, bet bijušais aizsardzības ministrs Imants Lieģis (PS) – neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju 973,85 latu apjomā.

Lieģis un Dālderis, kuri neturpina darbu jaunajā valdībā, nesaņems atlaišanas pabalstu, jo kļuvuši par Saeimas deputātiem. Savukārt reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe (ZZS) nesaņems pabalstu, jo viņa apstiprināta par parlamentāro sekretāri Jura Bārzdiņa (ZZS) vadītajā Veselības ministrijā.

Toties bijušais satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) saņems neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju 487,14 latu apjomā un atlaišanas pabalstu 1718 latu apjomā, līdz ar to aiziešana no ministra amata viņam dos 2205,14 latu ienākumus. Bijušajai izglītības ministrei Tatjanai Koķei (ZZS) izmaksās 487,91 par neizmantoto atvaļinājumu un 1718 latu atlaišanas pabalstu, un viņas kopējais guvums būs 2205,91 latu.

Bijušais veselības ministrs Didzis Gavars par neiešanu atvaļinājumā saņems 728,38 latus, kā arī atlaišanas pabalstu – 1718 latus, un kopumā viņam izmaksās 2446,38 latus, savukārt bijušais ārlietu ministrs Aivis Ronis kopumā saņems 2530,15 latus (812,15 latus par neizmantoto atvaļinājumu un 1718 latu atlaišanas pabalstu).

Vislielākais ieguvums no ministra amata zaudējuma būs bijušajam finanšu ministram Einaram Repšem (JL). Viņam pienākošā neizmantotā atvaļinājuma kompensācija ir 2431,53 latu, atlaišanas pabalsts – 1718 latu, līdz ar to Repše kopumā saņems 4149,53 latus.

Premjera preses sekretāre Līga Krapāne, kura turpinās darbu arī jaunajā valdībā, saņems 922,59 latu neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju, savukārt Dombrovska padomnieki Gints Freimanis un Jānis Bordāns, kuri darbu premjera birojā neturpinās, saņems attiecīgi 2172,52 un 1624,54 latus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form