Pirms centralizētā eksāmena svešvalodā būs jāapliecina, ka nav bijis kontakts ar 'Covid-19'
Foto: LETA

Visiem 12. klašu skolēniem, kuri martā centralizētos eksāmenus svešvalodā kārtos klātienē, izglītības iestādei būs jāiesniedz apliecinājums, ka ģimene nav apmeklējusi koronavīrusa izraisītās infekcijas slimības "Covid-19" skartās valstis vai teritorijas un nav bijis kontakts ar "Covid-19" saslimušajiem vai kontaktpersonām, portālu "Delfi" informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Reaģējot uz Latvijā izsludināto ārkārtas stāvokli un pildot žurnālistikas misiju informēt un izglītot lasītāju, visas turpmākās DELFI publikācijas par koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” būs pieejamas bez maksas.

Tādējādi tiks gūts apstiprinājums, ka skolēna veselības stāvoklis neapdraud citas personas, kuras piedalās centralizētajā eksāmenā, uzskata ministrijā.

Savukārt 12. klašu skolēni, kuriem noteikta karantīna, svešvalodas centralizētos eksāmenus kārtos papildtermiņā.

Izglītības iestāde ne vēlāk kā nākamajā darbdienā pēc Valsts izglītības satura centra (VISC) izstrādātā eksāmena norises reģistrē informācijas sistēmā izglītojamos, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nav ieradušies noteiktajā laikā uz eksāmenu un kuriem nepieciešams to kārtot. Izglītības iestādes vadītājs piesaka skolēnu eksāmenam papildtermiņā.

Centralizētais eksāmens angļu valodā 12. klasei norisināsies - rakstu daļa - 17. martā -, bet mutvārdu daļa – 17. martā, 18. martā un 19. martā.

Centralizētais eksāmens vācu valodā 12. klasei - rakstu daļa un mutvārdu daļa - notiks 18. martā. Savukārt krievu valodā - eksāmena rakstu daļa plānota 19. martā, bet mutvārdu daļa plānota 19. un 20. martā.

Centralizētā eksāmens franču valodā 12. klasei rakstu daļa un mutvārdu daļa paredzēta 20. martā.

VISC informē, ka no 13. marta līdz 14.aprīlim tiek atcelti VISC organizētie pasākumi un aktivitātes, kuros plānotais dalībnieku skaits ir 200 un vairāk, tostarp šobrīd tiek pārtrauktas visas XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku atlases skates, konkursi, kopmēģinājumi, kā arī VISC īstenotā projekta "Skola2030" plānotās konferences un publiskie pasākumi.

Atceltas arī plānotās mācību priekšmetu valsts olimpiādes, kā arī Latvijas skolēnu 44.zinātniskās pētniecības darbu valsts konference. Tāpat līdz 14. aprīlim pārtrauktas Valsts valodas prasmes pārbaudes.

Jau ziņots, ka Saeima apstiprinājusi Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu saistībā ar "Covid-19" ierobežošanu.

Lēmums paredz pārtraukt mācību procesa norisi klātienē visās izglītības iestādēs, no 13. marta nodrošinot mācības attālināti, izņemot centralizēto valsts pārbaudījumu norisi, kas tiek organizēti atbilstoši Ministra kabineta noteikumiem "Noteikumi par valsts pārbaudes darbu norises laiku 2019./2020. mācību gadā". Proti, izglītojamie, kuri atgriezušies no "Covid-19" skartajām teritorijām un kuriem noteikta karantīna​, centralizētajos eksāmenos nepiedalās un eksāmenus kārtos papildtermiņā.

Tags

IZM Koronavīruss Covid-19 Izglītība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form