Pērn nodibinātās Eiropas Savienības (ES) propagandēšanas vadības grupas "Latvija Eiropā" darbinieki saņem valsts darbam neraksturīgi augstas algas - vidēji ap 1000 latu mēnesī atkarībā no amata, šodien vēsta "Neatkarīgā Rīta Avīze".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Valdība rīkojumu par šādas grupas izveidi izdeva pagājušā gada 28.decembrī. Grupas vadītāja jau no paša sākuma ir Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Humanitāro zinātņu priekšmetu katedras vadītāja Ramona Umblija, bet grupas sastāvs ir mainījies.

Šobrīd grupā ietilpst Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretāra vietnieks Armands Gūtmanis, SIA "Birojs 2000" valdes priekšsēdētāja Selga Laizāne, Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes psiholoģijas nodaļas asociētais profesors Ivars Austers, Saeimas deputāts Aldis Kušķis ("Jaunais laiks") un Saeimas kancelejas direktors Māris Steins.

Vadības grupas preses sekretāre Ieva Stare NRA informējusi, ka tikai divi vadības grupas locekļi - Kušķis un Steins - strādā bez atalgojuma. Viņi saņem pamatalgu Saeimā. Vislielāko algu saņem Umblija - 1200 latu mēnesī. Gūtmanis un Laizāne saņem pa 1000 latiem mēnesī, bet Austers - 806 latus mēnesī.

NRA noskaidrojusi, ka vismaz divi grupas darbinieki - Gūtmanis un Umblija - turpina saņemt algas arī pamatdarbā, kas ir citas valsts budžeta iestādes. ĀM personāldaļas darbinieki apgalvoja, ka Gūtmanim turpina maksāt pēc darba līguma viņam pienākošo 371 latu mēnesī un papildus, atbilstoši vadības līgumam, 380 latus mēnesī. Tādejādi Gūtmanis valsts darbā kopā saņem 1751 latu mēnesī.

Mūzikas akadēmijas grāmatvedībā NRA apliecināts, ka arī Umblija turpina saņemt darba algu pamata darbavietā. Tiesa gan, algas apmērus neizdevās noskaidrot, jo "grāmatvedis, kuram ir pieeja datorā algu sarakstam, atrodas atvaļinājumā".

Vadības grupas darbu nodrošina sekretariāts desmit cilvēku sastāvā. Vislielāko algu no sekretariāta darbiniekiem saņemot nevis tā vadītāja, bet gan sabiedrisko attiecību projektu koordinatore Vija Kasakovska un reklāmas projektu koordinatore Anda Kalniņa - pa 590 latiem katra. Abas ir "Biroja 2000" darbinieces.

Savukārt sabiedriski konsultatīvās padomes koordinatore, notikumu kalendāra veidotāja Margarita Apine saņem 586 latus, sekretariāta vadītāja Madara Grīnšteine - 580 latus, atbildīgā par ES lietām Baiba Baltvilka - 500 latus, preses sekretāre Stare - 440 latus, iespieddarbu izplatīšanas koordinatore Dzintra Kusiņa - 300 latus, konsultante Ilze Szulgo - 286 latus, iespieddarbu koordinators un mājaslapas redaktors Edgars Koroņevskis - 220 latus.

Sasummējot Eiropas propagandēšanā nodarbināto atalgojumu, NRA aprēķinājusi, ka mēnesī valsts šim nolūkam tērē 8098 latus. Savukārt, ja ņem vērā, ka vadības grupa darbu sāka 16.janvārī un tās pilnvaru termiņš beidzas 19.septembrī, var aprēķināt, ka algās vien eiropropaganda valstij izmaksās nepilnus 65 000 latu.

Kā ziņots, vadības grupa pirmsreferenduma informēšanas pasākumiem gatava iztērēt vienu miljonu latu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form