No šā gada 1.maija paredzēts paaugstināt īres vai apsaimniekošanas maksu Rīgas pašvaldības mājās, liecina Rīgas domes Komunālo un dzīvokļu jautājumu komitejas deputātiem sagatavotais domes lēmumprojekts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Lēmumprojektā no 1.maija maksa par vienu kvadrātmetru paredzēta 25 santīmu apmērā. Pašlaik jāmaksā 14,8 santīmi par kvadrātmetru, tādējādi īres maksa pieaugtu par 69%.

Īres maksu nepieciešams paaugstināt, lai novērstu dzīvojamā fonda tehniskā stāvokļa pasliktināšanos un nodrošinātu pašvaldības īpašumā vai valdījumā esošo dzīvojamo māju pienācīgu uzturēšanu un apsaimniekošanu, kā arī māju renovācijai un rekonstrukcijai nepieciešamo līdzekļu veidošanu, norādīts informācijā deputātiem.

Ar 2008.gada 1.janvāri īres maksu paredzēts paaugstināt līdz 35 santīmiem par kvadrātmetru, bet ar 1.jūliju - līdz 45 santīmiem par kvadrātmetru.

Dzīvojamās telpās ar pazeminātu labiekārtojumu, istabu plānojuma dzīvojamās telpās ar kopējā lietošanā esošām palīgtelpām, dažādu sociālo grupu kopdzīvojamās mājās, kā arī kopējos dzīvokļos paredzēta zemāka īres maksa: ar šā gada 1.maiju - 22 santīmi, ar 2008.gada 1.janvāri - 32 santīmi, bet ar 2008.gada 1.jūliju - 42 santīmi par kvadrātmetru.

Dzīvojamās mājās, kurās ir uzstādīti individuālie siltuma mezgli un kuru nomaksa vēl nav pabeigta, līdz šī maksājuma pabeigšanai papildu maksa par vienu dzīvokļa kopējās platības kvadrātmetru, neskaitot balkona vai lodžijas platību, būs līdz 2,5 santīmiem mēnesī.

Jau vairākus gadus īres maksa pašvaldības dzīvojamās mājās ir saglabājusies nemainīga - 14,8 santīmi par kvadrātmetru mēnesī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form