Plāno pagarināt bezdarbnieka palīdzības pabalsta termiņu
Foto: Pixabay

Līdz 2021. gada 30. jūnijam plāno pagarināt bezdarbnieka palīdzības pabalsta izmaksu, portālu "Delfi" informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd pabalsta izmaksas termiņš ir līdz šā gada 31. decembrim. Šis pabalsta veids attiecas uz cilvēkiem, kuriem piešķirtā bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods beidzas 2020. gada 12. martā vai vēlāk un kuri sakarā ar Covid-19 izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas apstākļiem turpina būt bezdarbnieka statusā, skaidroja Zariņš.

Bezdarbnieka palīdzības pabalstu piešķir no nākamās dienas pēc tam, kad beidzas bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods uz laiku, kas nav ilgāks par četriem mēnešiem.

Par bezdarbnieka palīdzības pabalsta termiņa pagarināšanu ceturtdien, 10. decembrī, lēma valdības sēdē, kurā akceptēts likumprojekts "Par grozījumiem likumā "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam"". Par to vēl jābalso Saeimā, uzsvēra LM.

Vēl uz gadu, līdz 2021. gada 31. decembrim, tiks pagarināts arī termiņš, kad bezdarbnieka pabalsta izmaksu aptur, ja bezdarbnieks iegūst darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusu uz laiku līdz 120 dienām, norādīja Zariņš.

Savukārt līdz 2021. gada 30. jūnijam (šobrīd – 2020. gada 31. decembris) pagarināts termiņš par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu, ja persona darba attiecības izbeigusi pēc paša vēlēšanās. Pabalstu piešķir no dienas, kad cilvēks iesniedzis iesniegumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu.

Valdība arī akceptēja likumprojektu "Grozījums "Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā"". Līdz ar to līdz 2021. gada 31. decembrim plānots pagarināt bezdarbnieka tiesības uz īslaicīgu darbu veikšanu līdz 120 dienām, nezaudējot bezdarbnieka statusu.

Šobrīd bezdarbnieks ir tiesīgs iegūt darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusu uz laiku līdz 120 dienām līdz 2020. gada 31. decembrim. Arī par to vēl jānobalso Saeimā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bezdarbnieka pabalsts Labklājības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form