Rīgas pašvaldība iecerējusi par pieciem latiem palielināt svētku pabalstu politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Rīgas domes Labklājības departaments sagatavojis grozījumus saistošajos noteikumos "Par svētku pabalstu politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem", paredzot palielināt pabalsta apmēru no pašreizējiem 45 latiem līdz 50 latiem.

Pabalsts tiek izmaksāts vienreiz gadā, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu.

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienu un ņemot vērā inflācijas pieaugumu, Labklājības departaments uzskata par lietderīgu paaugstināt minētā pabalsta apmēru līdz 50 latiem. Kā norāda departaments, "pabalsta apmēra palielināšana veicinās sadarbību un sapratni ar politiski represēto personu un nacionālās pretošanās kustības dalībnieku apvienībām un palielinās Rīgas pilsētas iedzīvotāju uzticību Rīgas pilsētas izpildvarai".

2005.gadā šim pabalstam tika iztērēti 168 245 lati, izmaksājot to 4807 personām, 35 latus katram. 2006.gadā šādu pabalstu 40 latu apmērā saņēma 4485 personas, pašvaldībai iztērējos 179 400 latus.

2007.gadā pabalsts tika palielināts līdz 45 latiem, un to saņēma 4305 personas. Pašvaldība šim mērķim izlietoja 193 725 latus.

Ņemot vērā tendenci politiski represēto personu skaitam samazināties un pieņemot, ka 2008.gadā pabalsta saņēmēju skaits samazināsies par 5%, salīdzinot ar 2007.gadu, bet pabalsta apjomu plānots palielināt līdz 50 latiem personai, tad palielinājumam nepieciešamā summa ir 20 450 lati, bet pabalsta izmaksai kopumā nepieciešamā summa ir 204 500 lati.

Par svētku pabalsta palielināšanu Sociālo jautājumu komitejas deputāti lems otrdien, 19.augustā. Galīgais lēmums būs jāpieņem domes sēdē.

Saistošie noteikumi būs publicējami laikrakstos "Latvijas Vēstnesis" un "5 min", bet stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form