Plāno uzlabot Rīgas civilās aizsardzības plānu
Foto: LETA

Turpmākā pusgada laikā tiks papildināts un uzlabots Rīgas pilsētas civilās aizsardzības plāns, piektdien, 25. septembrī, Rātsnamā notikušajā Rīgas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēde atzina Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis (A/P).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja Rīgas domē, Rīgas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēdē tika spriests par pilsētas gatavību krīžu situācijām un lemts par nākotnes uzdevumiem saistībā ar civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošanu. Tāpat arī pārrunāta šajās dienās notiekošo militāro mācību cikla "Namejs 2020" norise pilsētas administratīvajā teritorijā.

Staķis sanāksmē informējis, ka Zemessardze un bruņotie spēki mācību laikā pilda savus kaujas uzdevumus. "Krīzes situācijās pilsētas iedzīvotāji var palikt bez elektrības, bez ūdens un apkures, uz ielām var sākties haoss. Pašvaldībai ir jāveic savi uzdevumi, lai ar šādām situācijām tiktu galā," atzinis Staķis.

Viņš sacījis, ka tādēļ tiks papildināts un uzlabots Rīgas pilsētas civilās aizsardzības plāns, un Zemessardze ir piedāvājusi savu palīdzību šī plāna uzlabošanai. "Esam vienojušies, ka turpmāk biežāk rīkosim Civilās aizsardzības komisijas sēdes, pieaicinot tajās dažādu institūciju pārstāvjus, tai skaitā no nevalstiskajām organizācijām," norādījis Staķis.

Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics secinājis, ka, lai gan darāmā vēl daudz, Rīga kopumā ir labi sagatavojusies eventuālām krīzes situācijām.

Savukārt zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs informējis, ka domes administrācijai un pašvaldības iestāžu vadītājiem bija iespēja iepazīt militāro mācību cikla "Namejs 2020" norisi no militārā skatu punkta, uzsverot, ka vēl viens aspekts, kas diskusijā tika ņemts vērā – Rīga nav atsevišķa pilsēta, Rīga ir daļa no visas valsts, uz kurieni daudzi iedzīvotāji varētu pārvietoties krīzes situācijā.

Šis bijis viens no aspektiem, kas ticis aktualizēts – sadarbība starp kaimiņu pašvaldībām, visām ministrijām un spēka struktūrām.

Rīgas vicemēra amata kandidāte Linda Ozola (JKP) norādījusi, ka "pašvaldībai bija ļoti nozīmīgi saprast, kas civilās aizsardzības jomā Rīgā ir paveikts līdz šim un kādi būs turpmākie izaicinājumi, ņemot vērā faktu, ka tuvākā pusgada laikā Rīgas pilsētas Civilās aizsardzības plāna veidošana un uzlabošana būs viena no manām darbības prioritātēm. Man bija prieks iepazīties ar visiem cilvēkiem ar kuriem kopā to darīsim un paldies Zemessardzei par izteikto atbalstu".

Sanāksmē piedalījušies Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku, Rīgas domes iestāžu un uzņēmumu, pašvaldības un Valsts policijas, kā arī dažādu valsts dienestu pārstāvji, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizsardzības ministrija Rīgas dome Zemessardze Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form