Policija svētku brīvdienās pastiprināti uzraudzīs ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanu
Foto: F64

Tuvojas valsts svētki ar vairākām brīvajām dienām, un arī šajās dienās Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju turpinās strādāt pastiprinātā režīmā un pārbaudīs, vai iedzīvotāji ievēro fiziskās distancēšanās, pulcēšanās un citus ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus, uzver policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valsts policija atgādina, ka joprojām aizliegti jebkādi publiski un privāti pasākumi ar cilvēku pulcēšanos, kā arī ir jāievēro formula "2 un 2" – divu metru distanci un ne vairāk kā divas personas. Lai pasargātu sevi un citus, policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem, svētkus svinēt citādāk – savās mājās un nedodoties ciemos pie radiem un draugiem.

Likumsargi atgādina, ka kopš valstī izsludināts ārkārtējās situācijas stāvoklis, policija strādā pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu valdības lēmumu izpildi. Pastiprināta kontrole tiks veikta arī nedēļas nogalē un svētkos, tostarp tā notiks arī 1. un 4. maijā.

Kā ierasts iepriekšējos gados, šajā laikā iedzīvotājiem bija iespēja baudīt brīvās dienas, pulcējoties ar ģimenes locekļiem vai draugiem, apmeklējot vai rīkojot dažādus pasākumus. Tomēr diemžēl šogad maija svētki un brīvdienas būs jāaizvada citādāk – saistībā ar vīrusu ir noteikti ierobežojumi, kuri vēl joprojām ir spēkā un jāievēro, norāda likumsargi.

Policija atgādina, ka šobrīd gan ārā, gan publiskās iekštelpās un koplietošanas telpās jāievēro divu metru distance. Neievērojot divu metru distanci, vienlaikus drīkst pulcēties tikai vienas mājsaimniecības locekļi, vecāki un to nepilngadīgie bērni (gadījumos, ja tie nedzīvo vienā mājsaimniecībā) un personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Tāpat šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka ir aizliegts doties ciemos un rīkot jebkāda veida svinības un tikšanās ar radiniekiem, kaimiņiem un draugiem.

Šajās dienās Valsts policija turpinās pārbaudīt, vai iedzīvotāji ievēro pulcēšanās un distancēšanās prasības – nepulcējas un nedodas, piemēram, kolektīvos pārgājienos, velobraucienos vai motobraucienos, kā arī ievēro formulu "2 un 2".

Ja tiek rīkotas svinības, velobraucieni vai cita veida atpūta, kas pārkāpj noteiktos ierobežojumus, var nākties par to atbildēt likumā noteiktajā kārtībā, brīdina policija.

Likumsargi gan piebilst, ka mērķis nav sodīt, taču gadījumos, kad personas klaji pārkāps šos noteikumus, var tikt lemts par naudas soda piemērošanu.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pants nosaka, ka par ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 10 eiro līdz 2000 eiro apmērā, bet juridiskām personām – no 140 eiro līdz 5000 eiro.

Svētku brīvdienās policija arī turpinās pārbaudīt, vai personas, kuras pēdējo 14 dienu laikā ir pārradušās no ārzemēm, ievēro pašiozlāciju, vai saslimušās personas ievēro stingru izolāciju, savukārt saslimušo kontaktpersonas – karantīnu.

Valsts policija aicina ikvienu apzināties, ka ierobežojumu galvenais mērķis ir neizplatīt vīrusu un pasargāt līdzcilvēkus no smagām sekām. Tikšanās ar tuviniekiem un draugiem var pagaidīt, lai vīrusu pēc iespējas ātrāk izdotos apkarot un mēs visi ātrāk atgrieztos ikdienas gaitās, min policijā.

Informēt likumsargus par gadījumiem, kad netiek ievēroti pulcēšanās, stingras pašizolācijas vai karantīnas ierobežojumi, var, zvanot policijai uz tālruņa numuru 110.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form