Policija, VID, VDD – kuras iestādes visvairāk noklausās telefonsarunas
Foto: Pixabay

Satversmes aizsardzības birojā (SAB) atrodas iekārta, ar kuru tiesībsargājošās un valsts drošības iestādes veic mobilo telefonu kontroli. Biroja 2021. gada pārskatā lasāms, kuras iestādes visbiežāk klausījušās telefonsarunas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

SAB kompetences un atbildības jomā ietilpst likumīga telefonsarunu kontrole, telefonsarunu kontroles tehnisko parametru un metodikas aizsardzība un iegūtās informācijas aizsardzība pret nesankcionētu izpaušanu līdz tās nodošanai operatīvās darbības subjektam, pausts biroja gada pārskatā.

Kā vēsta SAB, uzraudzību pār sarunu operatīvās noklausīšanās atbilstību likumam veic ģenerālprokurors un viņa īpaši pilnvaroti prokurori. Parlamentāro kontroli realizē Saeimas Nacionālās drošības komisija. 2021. gadā, tāpat kā iepriekšējos gados, SAB nav pieļāvis likumpārkāpumus, nodrošinot mobilo telefonu kontroli.

Tags

Saeima Satversme Satversmes aizsardzības birojs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form