Politiķi informācijas trūkuma dēļ atturas vērtēt FKTK vadītāja amatam virzīto Zakuli
Foto: Saeimas administrācija

Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem pagaidām trūkst informācijas, lai varētu spriest par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja amatam izvirzītā Kristapa Zakuļa kandidatūru, atzina aptaujātie politiķi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pagaidām nevaru vērtēt, jo nekā nezinu par šo cilvēku. Nākamnedēļ būšu darbā un, ja būs iesniegta viņa kandidatūra, tad varēsim komisijā un frakcijā vērtēt," teica Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (V).

Arī Zatlera reformu partijai (ZRP) pagaidām nav nekādas informācijas par šo kandidātu un noteikti tuvākajā laikā viņš tiks aicināts uz frakciju, lai iepazīstinātu ar savu nākotnes redzējumu, pauda Budžeta komisijas deputāts Jānis Ozoliņš (ZRP). Viņš uzsvēra, ka šis amats ir ļoti svarīgs un nozīmīgs, tāpēc nepieciešama plašāka informācija un ZRP viedoklis tiks pausts pēc iepazīšanās ar kandidātu.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK frakcijas priekšsēdētājs Einārs Cilinskis atzina, ka arī viņam neesot informācijas par Zakuli un frakcija par viņa kandidatūru varētu spriest 4.janvārī.

Par Zakuļa kandidatūru nekā nemācēja teikt arī opozīcijā esošo politisko spēku - "Saskaņas centra" un Zaļo un zemnieku savienības - pārstāvji.

Lai gan informācija par Zakuļa virzīšanu šim amatam izskanēja jau iepriekš, Finanšu ministrija tikai šodien oficiāli apstiprināja, ka finanšu ministrs Andris Vilks (V) un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimševičs konsultāciju rezultātā FKTK vadītāja amatam nākamās nedēļas sākumā apstiprināšanai Saeimā virzīs Zakuli.

"Zakuļa kungam ir nozīmīga līdzšinējā starptautiskā darba pieredze, kā arī ir vajadzīgā pieredze sadarbībā ar valsts drošības iestādēm. Turklāt ir ļoti svarīgi, ka Zakulim ir jauns skatījums uz sektora turpmāko pārraudzību. Minētās prasmes un pieredze Zakulim FKTK vadītāja amatā ļaus stiprināt FKTK darbību un sekmēt finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku uzraudzību," sacījis Vilks.

Savukārt Rimševičs norādījis, ka Saeimai apstiprināšanai virzām izcilu speciālistu - labu kandidātu FKTK vadītāja amatam. Viņā augstu vērtēju arī gatavību šo sarežģīto un atbildīgo uzdevumu uzņemties šajā saspringtajā situācijā.

Zakulis patlaban ir SIA "Lattelecom" Drošības nodaļas vadītājs. Viņš ieguvis augstāko izglītību Latvijas Universitātē - bakalaura grādu ekonomikā un maģistra grādu biznesa vadībā, labi pārzina finanšu sektoru, viņam ir pieredze sadarbībā ar valsts drošības un tiesību aizsardzības iestādēm; iegūta arī tiesību zinātņu speciālista kvalifikācija un pieredze naudas atmazgāšanas novēršanas darbā.

Zakulis pieredzi ir ieguvis valsts drošības iestādēs, kā arī darbā banku un IT sfērās, kur vadījis drošības struktūras. Savukārt no 1995.gada līdz 2000.gadam Zakulis strādājis Satversmes aizsardzības birojā, bet no 2000.gadā līdz 2009.gadam - par AS "Swedbank" Drošības daļas vadītāju.

Plānots, ka nākamā gada janvāra otrajā nedēļā Zakuļa kandidatūru FKTK vadītāja amatam izskatīs atbildīgā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija. Tāpat viņa kandidatūras izskatīšanu uzsāks Saeimas politiskās frakcijas.

Kā jau iepriekš tika norādīts, Saeima varētu izskatīt un vēlāk apstiprināt FKTK vadītāju nākamā gada janvārī, uzsver Finanšu ministrija.

Jau ziņots, ka līdzšinējā FKTK vadītāja Irēna Krūmane no amata nolēma atkāpties saistībā ar "Krājbankas" krīzi. Kā decembra sākumā informēja Krūmane, viņa pieņēmusi lēmumu atkāpties, jo uzskata, ka radītā spriedze ap viņas atrašanos šajā amatā kavē FKTK pilnvērtīgu darbu.

Krūmane FKTK priekšsēdētājas amatā bija kopš 2008.gada 28.aprīļa.

Saskaņā ar likumu FKTK priekšsēdētāju un viņa vietnieku amatā ieceļ Saeima uz sešiem gadiem pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra kopīga priekšlikuma. Pārējos padomes locekļus pēc viņu kandidatūru saskaņošanas ar Latvijas Bankas prezidentu un finanšu ministru amatā ieceļ un no amata atbrīvo priekšsēdētājs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form