Politiķi pārmet LTV vienpusīgas informācijas atspoguļošanu referenduma jautājumā
Foto: AFI

Sabiedrības " Citai politikai" valdes loceklis Aigars Štokenbergs un Pensionāru un senioru partijas priekšsēdētājs Jānis Kleinbergs uzskata, ka Latvijas Televīzija (LTV), plānojot gaidāmā referenduma raidījumus, pārkāpj likumu, jo uz raidījumu "100.pants" speciālizlaidumiem tiks aicināti tikai referenduma pretinieki, kas ir pretrunā ar Radio un televīzijas likumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Štokenbergs un Kleinbergs nosūtījuši vēstuli Nacionālajai radio un televīzijas padomei, kurā norāda, ka LTV 1.kanālā 14.augustā un 21.augustā būs skatāmi raidījuma "100.pants" speciālizlaidumi, kas būs veltīti gaidāmajai tautas nobalsošanai par grozījumiem likumā "Par valsts pensijām".

Kā norādījusi LTV 1.kanāla informatīvi dokumentālo raidījumu satura redaktore Sarmīte Plūme, raidījumu mērķis ir sniegt plašu un daudzpusīgu informāciju par pensiju sistēmu un tās iespējamām izmaiņām. Raidījums, kas ēterā būs 14.augustā, analizēs un vērtēs spēkā esošo pensiju sistēmu Latvijā. Savukārt otrs raidījums, kas ēterā būs 21.augustā, skaidros un izvērtēs gaidāmā referenduma rosinātās izmaiņas, to ietekmi uz valsts budžetu un uz katru Latvijas pilsoni.

Saskaņā ar LTV sniegto informāciju 14. augustā raidījumā piedalīsies Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC), Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (TP), Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Ingus Alliks un Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis.

Tomēr atbilstoši Radio un televīzijas likuma 5.pantam sabiedriskās raidorganizācijas nodrošina visām sabiedrības grupām daudzveidīgas un līdzsvarotas programmas, kas sastāv no informatīviem, izglītojošiem un izklaidējošiem raidījumiem, kā arī nodrošina informācijas un izpausmes brīvību un objektivitāti un raidījumu dažādību.

Politiķi norāda, ka saskaņā ar likuma 8.pantu nav pieļaujama elektronisko sabiedrības saziņas līdzekļu monopolizācija kādas politiskās organizācijas (partijas), sabiedriskās organizācijas, uzņēmuma, personu apvienības vai atsevišķas personas interesēs.

Likums pieprasa, ka raidorganizācijai ir jānodrošina, lai fakti un notikumi raidījumos tiktu atspoguļoti godīgi, objektīvi un vispusīgi, atbilstoši vispārpieņemtajiem žurnālistikas un ētikas principiem.

Kā secināms no raidījuma 100. pants anotācijas un tā dalībnieku saraksta, pensiju sistēmas analīze un vērtējums būs vienpusīgs un neobjektīvs, jo raidījumā pārstāvēts tikai to personu viedoklis, kuri ir aktīvi pretojušies izmaiņām pensiju likumā, uzskata Štokenbergs un Kleinbergs.

"Šādos apstākļos Latvijas Televīzijas pienākums ir nodrošināt, ka 21. augusta raidījumā 100. pants tiek atspoguļots to vismaz 170 000 Latvijas pilsoņu viedoklis, kuri uzskata, ka pensiju likums ir netaisnīgs un tāpēc jāgroza, " uzskata politiķi.

 

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form