Foto: AFI

Sagaidot jaunā mācību gada sākumu, Ministru prezidents Aigars Kalvītis sveic Latvijas skolēnus, studentus, viņu vecākus, pedagogus un mācību iestāžu vadītājus Zinību dienā, informēja Valsts Kancelejas Komunikācijas departamentā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Īpašus sveicienus valdības vadītājs sūta pirmklasniekiem, kuri savas skolas slieksni pārkāps pirmo reizi. “Lai pirmā skolas diena jums visiem paliek īpašā atmiņā kā viens no pozitīvākajiem dzīves mirkļiem!” - uzsver Ministru prezidents.

Kalvītis novēl, lai šis mācību gads ir auglīgs un panākumiem bagāts gan zināšanu devējiem, gan zināšanu ņēmējiem! Lai neizsīkt zinātkāre, neatlaidība un vēlme iegūt aizvien jaunas zināšanas!

Arī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga novēl sekmīgu jauno mācību gadu gan tiem, kuri šoruden uzsāk mācības vai studijas, gan tiem, kuri turpina savu izglītības ceļu, informēja prezidentes preses dienestā.

“Izglītība un zināšanas turpretī ir unikāls resurss, kurš no tā intensīvas lietošanas nevis samazinās, bet gluži pretēji – pieaug. Katrs atklājums ved pie jauniem atklājumiem, uzkrātā pieredze palīdz nonākt pie jaunām atziņām. Tieši šī unikālā rakstura dēļ mūsdienu sabiedrības attīstībai tieši šis zināšanu resurss ir visnozīmīgākais – lielais vairums attīstīto valstu šodien var lepoties nevis ar apjomīgiem naftas krājumiem, bet gan ar izglītotiem cilvēkiem un zināšanās balstītu ekonomiku,” teikts prezidentes apsveikumā.

“Tāpēc ceru, ka jau ar nākamo gadu atbalsts zinātnei Latvijā pieaugs un turpinās stabili pieaugt gadu no gada, lai arī mūsu valsts varētu ne vien lepoties ar kāpjošiem makroekonomiskiem rādītājiem, bet arī katrs iedzīvotājs pēc iespējas ātrāk sajustu sava, savas ģimenes un sev apkārtējo cilvēku labklājības pieaugumu. Zinātnei Latvijā svarīgs ir gan valsts atbalsts, gan Eiropas Savienības sniegtās iespējas, gan visplašākā starptautiskā sadarbība kopēju projektu realizēšanā,” pauž prezidente.

“Nozīmīgs aspekts labklājības veicināšanā ir arī izglītības sistēmas elastīga piemērošanās mūsdienu pasaulei un darba tirgum. Arī Latvijas nākotni es saskatu zinošos, izglītotos un uzņēmīgos cilvēkos. Taču šis resurss nedz valstij, nedz atsevišķam cilvēkam nav iegūstams vienkārši, tas ir rūpīgi audzējams un kopjams gadu no gada, gadu desmitiem. Veidojot savu nākotni, skolēni, studenti, zinātnes ļaudis, Jūs veidojat arī rītdienas Latviju. Jo zinošāki un varošāki būsiet Jūs, jo plaukstošāka būs arī Latvija. Skolotājiem es vēlu ne vien iespējas un interesi nepārtraukti papildināt savas zināšanas un mīlēt savu mācību priekšmetu, bet arī būt ieinteresētam savu skolēnu izaugsmē,” teikts Vīķes – Freibergas apsveikumā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form