AFI
Foto: Andris Bērziņš

"Latvijas Ceļa" (LC) kongresa delegāti par partijas priekšsēdētāju sestdien atkārtoti ievēlēja vienīgo šā amata kandidātu premjerministru Andri Bērziņu. Par viņu nobalsoja 422 no 431 kongresa delegāta, kas piedalījās vēlēšanās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Savukārt partijas priekšsēdētāja vietnieka amatā kongresa delegāti ievēlēja kādreizējo premjerministru Saeimas deputātu Ivaru Godmani. Par Godmani nobalsoja 240 kongresa delegātu. Par otru priekšsēdētāja vietnieku Saeimas deputātu Jāni Gaigalu nobalsoja 103 LC biedri. Arī līdzšinējais LC priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Panteļējevs saņēma 103 balsis.

Pēc ievēlēšanas priekšsēdētāja vietnieka amatā Godmanis pateicās partijas biedriem un solīja ar savu darbu partijā "padarīt Latvijas iedzīvotāju dzīvi labāku". Savukārt Panteļējevs sestdien kongresā pauda, ka pēdējā gada laikā Saeimas deputāta pienākumu dēļ viņš nav pilnā apjomā veicis partijas priekšēdētāja vietnieka darbu, tāpēc daudzas no viņa funkcijām pildījis partijas politiskais sekretārs Godmanis. Turpmāk Panteļējevs vēlētos strādāt tikai partijas valdē.

Bez tam LC partijas kongresā pieņēma statūtu grozījumus, kas paredz jaunu biedru uzņemšanas sakārtošanu, valdes locekļu skaita palielināšanu un LC grupu un nodaļu tiesību paplašināšanu.

Tāpat grozījumos paredzēts kongresu starplaikos biežāk rīkot partijas konferences, vienkāršot LC biedru uzņemšanu un izslēgšanu, partijas grupu un nodaļu tiesību paplašināšanu, biedru naudu atstāšana grupu un nodaļu rīcībā. LC valdes locekļu skaits atbilstoši grozījumiem tiek palielināts līdz 23 locekļiem, papildinot to ar divām amatpersonām - LC ģenerālsekretāru un valdes sekretāru.

Partijas statūtu darba grupas vadītājs Romualds Ražuks nepieciešamību pēc statūtu grozījumiem pamato ar partijas biedru skaita straujo pieaugumu, jaunu nodaļu un grupu dibināšanu. Tādēļ vecā partijas struktūra vairs neļauj pārvaldīt vairāk kā 1300 biedru lielu organizāciju. LC statūtu grozījumos bija iekļauta arī partijas domes izveidošana, taču šo priekšlikumu nolēma līdz Saeimas vēlēšanām statūtos neiekļaut.

Kongresa noslēgumā partija pieņēma vairākas rezolūcijas, kurās pausts atbalsts bezmaksas augstākajai izglītībai un valsts valodas statusa nostiprināšanai, solījumi vēl šogad palielināt minimālo algu un veicināt veselības aprūpes pieejamību katram iedzīvotājam.

Partija sestdien pieņēma rezolūcijas par valsts valodas statusa nostiprināšanu, algu paaugstināšanu, veselības aprūpi, izglītību, reģionālo attīstību un atklātību partiju finansēšanā.

LC rezolūcijās pausts atbalsts valodas prasības deputātu kandidātiem atceļošām izmaiņām Saeimas un pašvaldību vēlēšanu likumos, kas pieļaujamas vienlaicīgi ar valsts valodas statusa nostiprināšanu citos likumos. Kongress uzdeva LC Saeimas frakcijai un valdei izvērtēt nepieciešos priekšlikumus valsts valodas nostiprināšanai Satversmē.

Tāpat partija sola vēl šogad paaugstināt minimālās algas, pastiprināt cīņu pret algu izmaksu "aploksnēs" un nostiprināt vienlīdzīgu konkurenci uzņēmējdarbībā. LC iestājas par sociālā nodokļa samazināšanu, bet ir pret sociālā nodokļa pārdali starp darba devējiem un darba ņēmējiem.

Partija uzskata, ka nepieciešams rūpīgāk kontrolēt veselības aprūpei atvēlēto līdzekļu novirzīšanai katram pacientam, novērst pretrunas veselības aprūpes iestāžu finansēšanā, noteikt valsts un pašvaldību atbildības sadalījumu veselības aprūpes nodrošināšanā, kā arī attīstīt veselības apdrošināšanas pieejamību iedzīvotājiem.

Izglītības jomā partija pauž atbalstu bezmaksas augstākajai izglītībai, kā arī par valsts apmaksātām izglītības iespējām labākajiem studētājiem un vienkāršotu studiju kredītu saņemšanu. Tāpat partija uzskata, ka nepieciešams nodrošināt bērnu obligāto sagatavošanu skolai, kā arī novērst iespēju nesekmīgiem skolēniem saņemt izglītības dokumentus par pabeigtu pamata vai vidējo izglītību.

Partija uzskata, ka nepieciešams palielināt investīcijas lauku ceļu sakārtošanai, telekomunikāciju uzlabošanai laukos, skolu modernizācijai, veselības un sociālās aprūpes pakalpojumu pieejamībai. Šīm jomām 2003.gadā jākļūst par valsts un pašvaldību budžeta prioritāti, teikts partijas rezolūcijā.

LC iestājas par atklātību partiju finansēšanā, aicinot citas partijas atbalstīt likumdošanas izmaiņas partiju finansēšanā, kas ļautu kontrolēt partiju finansu līdzekļu saņemšanas un izmantošanas likumību un regulāri informēt sabiedrību par partiju finansēšanas avotiem un vēlēšanu kampaņā izlietotajiem finansu līdzekļiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form