Lai gan Rīgas pilsētas būvinspekcija pagājušā nedēļā ir apturējusi darbus divu augstceltņu kompleksa "Z torņi" būvniecībā, projekta īstenotāji uzskata par iespējamu turpināt būvniecību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Projekta īstenotāji norāda, ka būvniecības turpināšanai esot likumīgs pamats, jo kompānija likumā noteiktajā kārtībā ir apstrīdējusi Rīgas pilsētas būvinpektora atzinumu par darbu apturēšanu objektā un būvinspekcijas lēmumu par būvobjekta Daugavgrīvas ielā 9/11/bn konservāciju.

Atbilstoši likumam, abu Rīgas pilsētas būvinspekcijas lēmumu darbība esot apturēta un SIA "Z Towers" var turpināt iesāktos būvdarbus līdz viņu sūdzības izskatīšanai Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, norāda projekta īstenotāji.

SIA "Z Towers" valdes priekšsēdētajs Bredlijs Džī informē, - kompānija neizslēdz iespēju, ka būvniecības procesā grunts sablīvējuma dēļ varēja rasties bojājumi blakus esošajā ēkā Daugavgrīvas ielā 7 un ir gatava risināt šo jautājumu atbilstoši starptautiskā būvniecības praksē pieņemtajām likumdošanas normām – veikt sertificētu ekspertīzi un segt zaudējumus, ja tādi radušies būvuzņēmēja AG "Strabag" rīcības dēļ.

Jau vēstīts, ka "Z torņu" būvdarbi apturēti, jo fasādē parādījušas plaisas, iepriekš informēja Rīgas domes Attīstības departamentā.

Būvniecības pasūtītājs ir SIA "Z Towers", bet būvuzņēmējs - Austrijas celtniecības kompānija "Strabag".

Rīgas pilsētas Būvinspekcija pagājušās bija saņēmusi iesniegumu ar lūgumu nekavējoties pārtraukt būvdarbus daudzfunkcionālā kompleksa objektā Daugavgrīvas ielā 9, jo būvdarbu veikšanas procesā, ēkai Daugavgrīvas ielā 7, fasādē un iekštelpās izveidojušās deformācijas plaisas.

Pamatojoties uz iesniegumu būvinspektors apsekoja ēku Daugavgrīvas ielā 7, apsekošanas rezultātā ēkai konstatēts nesošo konstrukciju pirmsavārijas stāvoklis.

Konstatējot šāda veida pārkāpumus, atbilstoši Būvniecības likumam un Ministru Kabineta Vispārīgo būvnoteikumu normām būvdarbi objektā nekavējoties jāpārtrauc. Līdz apstākļu noskaidrošanai būvdarbi objektā bija jāaptur.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form