Pretkorupcijas dienā tieslietu ministrs informēs OECD valstu vēstniekus par Latvijas paveikto
Foto: F64

Trešdien, 9.decembrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) piedalīsies Tieslietu ministrijas ikgadējā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstu vēstnieku brīfingā un tajā informēs par paveikto Latvijas tiesiskās vides sakārtošanā, portāls "Delfi" uzzināja Tieslietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrijas preses paziņojumā citēts Bordāns, kurš atzīmējis, ka Tieslietu ministrijas ikgadējais brīfings notiek zīmīgā dienā – Starptautiskajā pretkorupcijas dienā.

"Pirms gada, šajā dienā ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) paziņoja par atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga iekļaušanu globālajā Magņitska sankciju sarakstā. Savukārt šī gada septembrī valdība atbalstīja Tieslietu ministrijas iniciatīvu izveidot vienotu un koordinējošu mehānismu tiesiskuma un korupcijas apkarošanas jautājumiem Latvijā, lai sasniegtu mūsu kopīgo mērķi tiesībsargājošo iestāžu darbā – veicināt tiesiskuma stiprināšanu, kā arī sekmēt vienotu un efektīvāku iestāžu koordināciju noziedzības novēršanā," sacījis ministrs

Tikšanās laikā Bordāns informēs vēstniekus par valdības atbalstu Tieslietu ministrijas iniciatīvai par Noziedzības novēršanas padomes funkciju un sastāva paplašināšanu.

Brīfingā ministrs informēs arī par konceptuāli jaunas kārtības ieviešanu rajona (pilsētas) un apgabaltiesas tiesneša amata kandidātu atlasē un būtiskām izmaiņām nozīmīgu valsts amatpersonu iecelšanas kārtībā.

OECD vēstnieku brīfingā pārrunās arī Covid-19 pandēmijas ietekmi uz iestāžu darbu un pakalpojumu sniegšanu, jo pakalpojumu pieejamība sabiedrībai un to kvalitāte šobrīd ir īpaši būtiska.

Ministrijā atgādināja, ka tā un tās iestādes nav pārtraukušas neviena pakalpojuma sniegšanu, bet ir notikusi pakalpojumu sniegšanas veida pielāgošana atbilstoši epidemioloģiskās drošības prasībām.

Šodien brīfingā ministrs vēstniekus informēs arī par Tieslietu ministrijas paveikto darbu saistībā ar Latvijas valstspiederīgo bērnu tiesību aizsardzību ārvalstīs. Vērā ņemams ieguldītā darba rezultāts ir Latvijas uzņemšana Starptautiskā Sociālā dienesta dalībnieka statusā. Šī dalība ļaus ministrijai sasniegt vēl labākus rezultātus, lai veicinātu Latvijas valstspiederīgo bērnu aizsardzību ārvalstīs, piemēram, iegūstot sadarbības mehānismu arī ar valstīm, kuras nav pievienojušās starptautiskajiem tiesību instrumentiem, taču tajās ir Starptautiskā Sociālā dienesta pārstāvis vai nodaļa, kurš pārzina attiecīgās valsts bērnu tiesību aizsardzības sistēmu, un var sniegt atbalstu nepieciešamās informācijas iegūšanā, atzīmēja ministrijā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Bordāns OECD Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form