Prezidenta kanceleja nākamgad eksprezidentu pensijām tērēs 54 000 latu
Foto: AFI

Prezidenta kanceleja nākamgad eksprezidentu pensijām tērēs 54 000 latu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valsts prezidenta kancelejas 2012.gada budžeta sadaļā "Sociālie pabalsti" paredzētie 54 000 latu tiks izlietoti, izmaksājot pensijas personām, kas bijušas ievēlētas par Valsts prezidentu, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta Andra Bērziņa preses sekretāre Līga Krapāne.

Eksprezidentiem Guntim Ulmanim, Vairai Vīķei-Freibergai un Valdim Zatleram (ZRP) atbilstoši likumam "Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu" pienākas pensija 50% apmērā no Valsts prezidentam noteiktā atalgojuma mēnesī. 50% no 3000 latu algas veido 1500 latus, bet kopējā trīs eksprezidentiem mēnesī izmaksājumā summa ir 4500 lati.

Kopējie prezidenta kancelejas izdevumi 2012.gada valsts budžetā ir plānoti 2 133 218 lati, liecina oficiālajos dokumentos pieejamā informācija. Atlīdzība darbiniekiem kopā ar darba devēja maksātajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām 24,09% veidos 933 116 latus, bet atalgojums darbiniekiem bez šīm iemaksām būs 748 640 lati.

Darbinieku skaita palielinājums nav paredzēts - plānots, ka arī 2012.gadā tiks nodarbināti un algoti 68 cilvēki. Nedz prezidenta, nedz darbinieku algas nav plānots mainīt, skaidroja Krapāne.

Preces un pakalpojumi tiks iepirkti par 1 127 982 latiem. Valsts prezidenta darbības nodrošināšanai paredzēts nopirkt dažādas preces un pakalpojumus gan ikdienas darba nodrošināšanai, piemēram, telpu noma, komunālie maksājumi, sakaru pakalpojumi, kancelejas preces, degvielas un cita veida izdevumi, gan vizīšu nodrošināšanai, gan ienākošo vizīšu organizēšanai, pavēstīja prezidenta preses sekretāre.

Kapitālie izdevumi nākamgad veidos 18 120 latus. Šī summa ir paredzēta pamatlīdzekļu iegādei. Šajā kategorijā ietilpst gan nemateriālo ieguldījumu iegādes, piemēram, datorprogrammas, licences, gan saimniecisko pamatlīdzekļu iegādes, kuru lietošanas laiks pārsniedz vienu gadu un iegādes vērtība pārsniedz 150 latus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form