Prezidents pareizticīgajiem: Latvijas spēks ir mūsu cilvēki
Foto: LETA

Latvijas spēks ir mūsu cilvēki un viņu labās domas, iedvesmojošā rīcība un sirdssiltums pret citiem sabiedrības locekļiem, sveicot Latvijas pareizticīgo baznīcas saimi Ziemassvētkos, akcentēja Valsts prezidents Egils Levits.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, Levits Kristus piedzimšanas svētkos aicina ikvienu sevī rast piedošanu, pateicību un labestību, kā arī spēju gaiši skatīties nākotnē un atbalstīt līdzcilvēkus.

Tāpat valsts pirmā amatpersona novēlēja Latvijas pareizticīgo baznīcas saimei mierpilnus Ziemassvētkus un gaismas piepildītu 2021. gadu.

Kristus Piedzimšanas svētku dienā, 7. janvārī, Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē tiks kalpotas divas Dievišķās liturģijas – agrā Dievišķā liturģija pulksten 6.30 un pulksten 9 svētku Dievišķo liturģiju kalpos metropolīts Aleksandrs.

Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālē Latvijas Pareizticīgās baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs vada naktī no 6. janvāra uz 7. janvāri.

Rietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētki tiek svinēti 25. decembrī un 26. decembrī. Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki – Kristus piedzimšanas svētki tiek svinēti 7. janvārī. Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin minētajā datumā.

Kā ziņots, Ziemassvētku dievkalpojumu laikā jebkuras reliģiskās darbības veikšanas vietā vienlaikus varēs uzturēties tikai tāds personu skaits, kas nepārsniedz 20% no telpu kapacitātes, ievērojot, ka uz katru apmeklētāju tiek nodrošināta vismaz desmit kvadrātmetru platība, iepriekš informēja Tieslietu ministrijas (TM) komunikāciju un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja Ksenija Vītola.

Viņa skaidroja, ka TM respektē Satversmē nostiprinātās personas tiesības uz reliģijas brīvību, bet vienlaikus aicina visas reliģiskās organizācijas publiski informēt draudzes locekļus par ierobežojumiem un ar atbildību izturēties pret tiem, ievērojot maksimālo piesardzību. "Tāpat reliģiskajām organizācijām ir jāsadarbojas ar Valsts policiju un citām institūcijām sabiedriskās kārtības un epidemioloģiskās drošības prasību nodrošināšanai," informēja ministrijas pārstāve.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Egils Levits Ziemassvētki Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form