Privātīpašums vai tūrisma centri – kam pieder Latvijas augstākie pauguri
Foto: F64

Aizvadīto nedēļu laikā sabiedrībā daudzkārt locīts Gaiziņkalna nosaukums – īpašniece to vēlējusies dāvināt valstij, taču teritorija izrādījusies par mazu, lai to atdalītu no viņas kopējā īpašuma. Lai gan ap kalnu vijas neskaidrības mākonis, to apsaimnieko vietējā pašvaldība. Kā noskaidroja portāls "Delfi", daļa Latvijas augstāko pauguru ir privātīpašumi, taču ne visos izveidota tūrisma infrastruktūra – dažs atrodams vien zinātājam.

Jau ziņots, ka Madonas novada pašvaldības un Gaiziņkalna īpašnieces Ineses Apeles starpā kopš 2012. gada ir noslēgts zemes nomas līgums, kas domei ļauj īstenot teritorijas uzturēšanas darbus, tostarp izvest atkritumus, pļaut zāli, izvietot soliņus un norādes tūristiem.

Pašvaldība vairākkārt Gaiziņkalna virsotnes īpašniecei piedāvājusi noslēgt un Zemesgrāmatā reģistrēt tādu nomas līgumu, kas domei ļautu kalna virsotnē īstenot būvniecību – uzcelt skatu torni. Tiesa gan, līdz šim visas sarunas ar Apeli aprāvušās pirms dokumentu noformēšanas, iepriekš portālam "Delfi" pastāstīja Madonas novada pašvaldības Tūrisma darba organizatore Sanita Soma.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Alūksne Dabas aizsardzības pārvalde Daugavpils Lasāmgabali Latgale Madonas novada pašvaldība Rēzekne Sēlija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form