PTAC Latvija tirgū konstatē bīstamus multivārāmos katlus
Foto: Publicitātes foto

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) konstatējis divus normatīvo aktu prasībām neatbilstošus elektriskos multivārāmos katlus, kuriem nav veikts atbilstošais novērtējums attiecībā uz to būtiskajām drošuma prasībām, portāls "Delfi" uzzināja centrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viens no nedrošajiem multikatliem ir Ķīnā ražotais preču zīmola "Redmond" katls ar modeļa numuru "RMC-PM4507".

"Precei nav pierādīta atbilstības novērtēšanas veikšana un testēšanas rezultātā ir konstatētas būtiskas neatbilstības drošuma prasībām, piemēram, testēšanas laikā notika katla vāka daļēja deformācija, kā arī katla vāku bija iespējams noņemt pirms spiediens katlā ir samazināts līdz normai. Prece ar konstatētajām neatbilstībām rada nopietnu risku cilvēka dzīvībai, veselībai, personas mantai un videi," skaidro PTAC.

Par "Redmond" katla atgriešanu ražotājam sīkāk var izlasīt uzņēmuma mājaslapā.

Otrs nedrošais multivārāmais katls ir Ķīnā ražotais preču zīmola "First Austria" katls ar modeļa numuru "FA-5130".

"Precei nav veikta atbilstības novērtēšana, līdz ar to nav pierādīta preces atbilstība būtiskajām drošuma prasībām. Ņemot vērā preces tehnisko izpildījumu - ēdiena gatavošanu zem spiediena, pastāv riski cilvēka dzīvībai, veselībai, personas mantai un videi," norāda PTAC.

Par "First Austria" katla atgriešanu ražotājam sīkāk var, zvanot uz telefona numuru 67805060 vai rakstot uz e-pastu: info@aurum.lv.

PTAC informē, ka saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu šajā paziņojumā minētie multikatli ir uzskatāmi par līguma noteikumiem neatbilstošu preci. Patērētājs ir tiesīgs pieteikt prasījumu divu gadu laikā no preces iegādes dienas.

Tāpat centra aicina, ja patērētāju rīcībā ir informācija, ka Latvijas tirgū ir pieejami iepriekš minētie multikatli, ja ir zināmas juridiskās personas, kas izplata minētos multikatlus, par to informēt pa tālruni 67388648 vai sūtīt informāciju uz e-pastu: pasts@ptac.gov.lv

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form