Publiskai apspriešanai atkārtoti nodod mediķu jauno atalgojuma modeli
Foto: Shutterstock

Veselības ministrija (VM) atkārtoti nodevusi publiskajai apspriešanai informatīvo ziņojumu jaunu ārstniecības personu darba samaksas kārtību, kas nosaka virzību uz iepriekš sadarbībā ar nozares profesionālajām organizācijām, ārstniecības iestādēm un veselības aprūpes politikas veidotājiem izstrādāto jauno atalgojuma modeli, portāls "Delfi" uzzināja VM.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Darbs pie jaunās atalgojuma sistēmas izveides sadarbībā ar Valsts kanceleju sākas 2020. gada sākumā, iesaistoties ārstiem un māsām no dažādām ārstniecības iestādēm, veselības aprūpes nozares darba devējiem, augstskolu mācībspēkiem un veselības aprūpes politikas veidotājiem, kā arī pārstāvjiem no VM, Nacionālā veselības dienesta, Finanšu ministrijas un Valsts kancelejas.

Analizējot esošās sistēmas problemātiku, speciālisti nonāca pie secinājuma, ka jaunajai atalgojuma sistēmai jābūt efektīvai un caurskatāmai, lai ikviens varētu izsekot, par kādu darba apjomu, zināšanām, prasmēm un papildu pienākumiem ārstniecības persona saņem konkrēto darba samaksu.

Jaunā modeļa pamatā esot taisnīga, konkurētspējīga, caurskatāma un elastīga sistēma, savukārt pacientu galvenie ieguvumi būtu motivētāki mediķi un pieejamāki veselības aprūpes pakalpojumi, medicīnas personālam izvēloties strādāt valsts, nevis privātajā sektorā, uzsver VM.

Mērķa algu katrai ārstniecības personu amatu grupai atbilstoši amatu vērtībai plānots sasniegt pakāpeniski piecu gadu laikā laika periodā no 2023. gada līdz 2027. gadam.

Atalgojuma pieaugums paredzēts katru gadu. Atbilstoši izstrādātajam piecu gadu attīstības plānam, darba samaksas palielinājums ārstniecības personām būtu pakāpenisks, nodrošinot ārsta izglītībai, prasmēm un ekonomikas līmenim atbilstošu atalgojumu.

Lai sasniegtu noteiktās mērķa algas katrai ārstniecības personu grupai, 2023.-2027. gadam papildu nepieciešamais indikatīvi novērtētais finansējums pret 2022. gadu ir 335,27 miljoni eiro.

Tādējādi plānotā vidējā darba samaksa 2027. gadā ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem sasniegtu 3086 eiro mēnesī, ārstniecības un pacientu aprūpes personām un funkcionālo speciālistu asistentiem – 1820 eiro mēnesī, savukārt ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām – 883 eiro mēnesī.

Publiskā apspriešana informatīvajam ziņojumam norisināsies līdz 5. augustam.

VM atgādina, ka šā gada maijā Ministru kabinets apstiprināja Sabiedrības veselības pamatnostādnes 2021.-2027. gadam.

Līdz ar Sabiedrības veselības pamatnostādņu – kā galvenā politikas plānošanas dokumenta apstiprināšanu valdībā, apstiprināšanai Ministru kabinetā tiek virzīti citi saistītie plānošanas dokumenti, tajā skaitā ārstniecības personu atalgojuma modelis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Finanšu ministrija Ministru kabinets Valsts kanceleja Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form