Pūce aptur Mārupes novada teritorijas plānojuma grozījumus
Foto: DELFI

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) apturējis pērn septembrī pašvaldības pieņemtos grozījumus Mārupes novada teritorijas plānojumā 2014.–2026. gadam, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrija konstatējusi, ka pēc Mārupes teritorijas plānojuma pilnveidotās versijas publiskās apspriešanas, kas notika 2019. gada jūnijā, ir veikti būtiski labojumi teritorijas plānojuma saistošajās daļās – apbūves noteikumos un grafiskajā daļā. Šie labojumi var skart personu tiesiskās intereses, kā arī par šīm izmaiņām sabiedrība nav tikusi informēta.

"Apstiprinot ar saistošajiem noteikumiem tādu Mārupes telpiskās plānošanas grozījumu redakciju, kas būtiski atšķiras no publiskajai apspriešanai nodotās redakcijas, pašvaldība ir pārkāpusi normas par sabiedrības iesaisti teritorijas plānošanas procesā, tai skaitā atklātības principu attiecībā uz sabiedrības informēšanu un lēmumu pieņemšanu," skaidroja ministrija.

Tāpat ministrija norādīja, ka, ieviešot izmaiņas plānojumā pēc sabiedriskās apspriešanas, pašvaldībai tas būtu bijis jānodod atkārtotai sabiedriskai apspriešanai un tikai pēc tam varētu pieņemt jaunus saistošos noteikumus par teritorijas plānojuma izmaiņām.

Vienlaikus ministrija konstatēja, ka Mārupes novada teritorijas plānojumā atsevišķā zemes īpašumā ir mainīts ielas sarkano līniju izvietojums, nosakot papildu apgrūtinājumu zemes īpašniekam, līdz ar to ir aizskartas tiesiskās intereses un pārkāpts tiesiskās paļāvības princips.

Tāpat konstatēts, ka daudziem apbūves noteikumu punktiem pēc publiskās apspriešanas mainītas redakcijas un apbūves noteikumi papildināti ar jauniem punktiem, kas noteic citus izmantošanas noteikumus.

Apbūves noteikumos arī ietvertas normas, kas ir pretrunā likuma "Par pašvaldībām", Teritorijas attīstības plānošanas likumam, Civillikumam, Aizsargjoslu likumam, Ministru kabineta noteikumiem, kā arī lietotā terminoloģija neatbilst būvniecības regulējumam.

Ja tiek konstatēti teritorijas plānojuma, lokālplānojuma vai to daļas izstrādes procedūras pārkāpumi vai neatbilstība normatīvo aktu prasībām, pamatojoties uz Teritorijas attīstības plānošanas likumu, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs izdod rīkojumu apturēt saistošos noteikumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Juris Pūce Mārupe VARAM Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form