Pūce: Ķekavas novada dome nav ievērojusi labas pārvaldības praksi
Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Ķekavas novada pašvaldībai norāda uz labas pārvaldības prakses neievērošanu, sasaucot ārkārtas sēdi krietni pēc darba laika beigām, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire 24. janvārī pēc darba laika beigām pulksten 17.35 izsludināja ārkārtas domes sēdi, bet to sasauca pulksten 20.40. VARAM sagaida skaidrojumu par domes sēdes sasaukšanas iemesliem un norises laiku, to uzsākot pulksten 20.40 un pabeidzot sēdi nākamās dienas rītā pulksten 4.44.

"Pašvaldību domes priekšsēdētāju pienākums ir organizēt domes darbu, tajā skaitā domes kārtējo un ārkārtas sēžu sasaukšanas norisi tā, lai tiktu ievērotas visu domes deputātu likumā noteiktās tiesības. Turklāt par tik nozīmīgu jautājumu lemšanu kā budžets, domes sēdes būtu jāorganizē, lai lēmumu pieņemšanā var piedalīties pēc iespējas vairāk deputātu, kas nodrošina izsvērta un pamatota lēmuma pieņemšanu, uzklausot visus viedokļus," norādīja VARAM ministrs Juris Pūce (AP).

Vienlaikus, pēc ministra vārdiem, jānodrošina atbilstoši apstākļi, lai tik nozīmīgu jautājumu lemšanā domes sēdēs var piedalīties iedzīvotāju pārstāvji. VARAM ne vien norāda uz tiesiskuma ievērošanu pašvaldībās, bet tik pat nozīmīgi ir aicināt pašvaldības ievērot labas pārvaldības principus kā krietnam un godprātīgam saimniekam, pārstāvot visu iedzīvotāju intereses

VARAM norāda, ka vadīt domes ārkārtas sēdi nakts laikā ir slikta prakse. Papildus vērtējams arī tas, ka domes sēžu norisi nodrošina pašvaldības administrācijas darbinieki, kuru darba tiesiskās attiecības nosaka darba līgums. Saskaņā ar Darba likumu darbinieks, kas veic virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes. Līdz ar to arī domes ārkārtas sēdes sasaukšana pēc darba laika un brīvdienā rada arī papildus izdevumus.

Pašvaldībai ministrijā jāsniedz informācija par pašvaldības turpmāk plānoto rīcību, lai nepieļautu līdzīgu situāciju atkārtošanos, kā arī jāsniedz redzējums, kā tā nodrošinās budžeta sagatavošanas un izskatīšanas procesu, atbilstoši labas pārvaldības principam un labas prakses paraugam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Juris Pūce Ķekava Ķekavas novads VARAM Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form