Referenduma dienā Zatlers dibinās 'Reformu partiju'
Foto: DELFI

Eksprezidents Valdis Zatlers nolēmis iesaistīties politikā un dibināt "Reformu partiju". Viņš partijas dibināšanas kongresu nolēmis sasaukt 23.jūlijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Interneta vietnē "Valdiszatlers.lv" publicēts partijas manifests, kurā iekļauti 10 darbības principi: "1.Vienkārši, skaidri un vienādi spēles noteikumi visiem bez izņēmuma. 2.Pārvalde tikai tāda, kas nepieciešama cilvēku vajadzību nodrošināšanai - maza un praktiska. Tā strādā konkrētam mērķim un rezultātam, kas attaisno tās pastāvēšanu. 3.Tiesu vara ir neatkarīga, ātra un taisna. Tiem, kas vainīgi, no atbildības neglābties. 4.Spēcīgas ģimenes un kopienas ir attīstības, solidaritātes un valsts nākotnes stūrakmens. Kur cilvēki paši var lemt un izdarīt, tur ierēdņa starpniecībai nav jābūt. 5.Par savu un bērnu labklājību un veselības aprūpi nodokļu maksātāji lemj atbildīgi un patstāvīgi. 6.Veselīga ekonomika ar stingru naudas disciplīnu un efektīvu valsts atbalstu ir pamats pensiju un pabalstu sistēmas ilgtspējai. Nodokļiem jābūt saprotamiem un samaksājamiem. 7.Eiropas mērogā konkurētspējīga izglītība ir viegli pieejama un lietderīga kā jauniem, tā veciem. 8.Pilsoņu iniciatīvas un referendumi kā pašvaldībās, tā valsts līmenī virza attīstību un īsteno iedzīvotāju gribu, ne šauru grupu intereses un vienošanās. 9.Godīga konkurence un vienādi noteikumi Latvijas zemniekiem un uzņēmējiem gan Latvijā, gan Eiropā ir valsts nacionālās intereses. 10. Visi ir mūsējie, kas stāv un krīt par Latvijas valsti, tās cilvēkiem un godā latviešu valodu".

Šajā interneta vietnē arī teikts: "Divdesmit gados kopš neatkarības atjaunošanas mēs neesam iemācījušies labi pārvaldīt savu valsti, izveidot efektīvu un godīgu pārvaldi, pieņemt to par savu un saprātīgi kopā rīkoties. Par to maksājam ar lauku iztukšošanos, cilvēku aizbraukšanu, atpalicību no kaimiņiem, korupciju un atsvešinātību pašiem no savas valsts. Tautas izturība un krīzes mācība mums devušas vienreizēju iespēju - nepieciešamas un gudras reformas beidzot īstenot līdz galam un nesavtīgi veidot valsti tādu, kurā mēs un mūsu bērni gribam dzīvot, mācīties un strādāt. Pārmaiņas var notikt tikai ar cilvēku brīvu gribu un līdzdalību. Ja visi, kas to grib un spēj, domā līdzi, iesaistās un rīkojas, tad pārmaiņas nav apturamas".

Tiek norādīts, ka jaunais politiskais spēks - Valda Zatlera Reformu partija, ir atvērts ikvienam, kas pieņem un atbalsta pārmaiņu nepieciešamību un minētos desmit principus, uz kuriem tas balstīts.

Eksprezidents iepriekš uzsvēra, ka Latvijas politikas pamatā ir jāliek patiesums un atklāts dialogs ar sabiedrību.

Kā ziņots, dažas nedēļas pirms savas prezidentūras beigām, 28.maijā, Zatlers rosināja Saeimas atlaišanu, kura savukārt 2.jūnijā notikušajās prezidenta vēlēšanās šajā amatā ievēlēja Saeimas deputātu Andri Bērziņu (ZZS). Tādējādi Zatlers kļuva par pirmo prezidentu kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurš prezidenta amatā nav pārvēlēts uz otru termiņu. Viņa pilnvaru termiņš beidzās 7.jūlijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form