'Reformisti' un 'nacionāļi' bloķējas, lai nepieļautu to aizstāšanu valdībā ar ZZS
Foto: LETA

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un Reformu partija (RP) šodien vienojās, ka šī sasaukuma laikā abas partijas cieši sadarbosies koalīcijā, lai nepieļautu, ka kāds no šiem politiskajiem spēkiem tiek aizstāts ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), liecina aģentūras LETA rīcībā esoša informācija.

Vienošanās paredz, - ja kāds no šiem politiskajiem spēkiem pametīs valdību, arī otrs partneris varētu rīkoties tāpat. Abām partijām šādi bloķējoties pret "Vienotību", šī sasaukuma Saeimā nav iespējams izveidot jaunu valdību, nepiesaistot "Saskaņas centru".

Gan RP Saeimas frakcijas vadītājs Edmunds Demiters, gan arī nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars apliecināja, ka šodien ir tikušies un runājuši par šo jautājumu.

RP atbalstot VL-TB/LNNK prasības par uzturēšanās atļaujām, kā arī paužot atbalstu nacionālajai apvienībai sarunās ar premjeru šajā jautājumā, liecina neoficiālā informācija. Abas partijas vienojušās, ka līdz 17.oktobrim jāpanāk risinājums jautājumam par termiņuzturēšanās atļaujām.

Dzintars sacīja, ka šāda tikšanās notikusi un nenoliedza informāciju par panākto vienošanos. Demiters norādīja, ka RP un nacionālā apvienība nedomā, ka būtu pamats jaunam koalīcijas modelim. Vaicāts, vai "Vienotība" gaidāmajās sarunās nevarētu aicināt ZZS nākt valdībā, Demiters atbildēja, ka "Vienotība" var piedāvāt ko vēlas, bet tagad svarīgāks būšot jautājums, ko uzskata pārējie koalīcijas partneri. "Mēs uzskatām, ka šī koalīcija ir gatava strādāt pašreizējā sastāvā," pēc abu politisko spēku tikšanās uzsvēra Demiters.

Jau vēstīts, ka VL-TB/LNNK šodien nepiedalījās balsojumā par nākamā gada valsts budžetu. Budžeta projekts gan tika nodots izskatīšanai komisijām ar opozīcijā esošās ZZS balsīm, taču notikušais vēlreiz apliecināja, ka valdošajā koalīcijā starp partijām valda dziļas domstarpības.

VL-TB/LNNK šādu lēmumu skaidroja, ka ar šādu rīcību protestē pret to, ka koalīcijā nav panākta vienošanās par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas Latvijā atcelšanu.

Savukārt valdības vadošais politiskais spēks "Vienotība" pēc "nacionāļu" lēmuma paziņoja, ka nākamnedēļ paredzēts sākt konsultācijas ar Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem. Kā pēc "Vienotības" frakcijas ārkārtas sēdes sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), šāda nacionālās apvienības rīcība ir koalīcijas līguma pārkāpums. "Esam nepatīkami pārsteigti par šo nacionālās apvienības balsojumu," teica premjers, atzīstot, "ka tā ir problēma".

"Vienotības" politiķis Jānis Reirs ir piedāvājis partijas biedriem paplašināt valdības koalīciju ar ZZS.

Tags

Edmunds Demiters Jānis Reirs Ministru prezidents Raivis Dzintars Reformu partija Saeima Valdis Dombrovskis Vienotība VL-TB/LNNK

Comment Form